על בניית אתרים ובניית עסקים


אינטרנט >> בניית אתרים

בודאי שמעתם לא אחת על עסק המקים אתר אינטרנט, אך האם שמעתם פעם על אתר אינטרנט המקים עסק? קונספט חדש, ההולך ותופס תאוצה בקרב עסקים קטנים חדשים, הוא שימוש בתהליך בניית אתרים כפלטפורמה להקמה של העסק החדש - הקמה של העסק עקב בצד אגודל יחד עם בניית האתר של העסק. עבור מי שעוסק בתחום של בניית אתרים, קונספט זה בודאי שאינו חדש, גם אם הוא לא מוכר בדיוק באופן הזה - כאשר אנו מגיעים עם לקוח בניית אתרים לתהליך של אפיון אתר, ושואלים אותו בפעם הראשונה מה העסק עושה, מהם השירותים שלו, מיהו קהל היעד שאליו הוא פונה ועוד שאלות רבות אחרות, פעמים רבות אנו נתקלים במבט שאומר - "שאלה טובה, לא חשבתי על זה אף פעם..."

פעמים רבות עסקים מוצאים את עצמם מגדירים לראשונה את מטרות העסק, השירותים שהוא מספק, היעדים שלו וקהל היעד שלו, רק כאשר הם ניגשים לתהליך בניית אתרים ולכן רק טבעי להתחיל ולבנות עסק באמצעות בניית אתרים. על פי המתודה הזו, אנו יוצרים באינטרנט את העסק כפי שהיינו רוצים שהוא יראה בסוף התהליך, ולאחר מכן מתחילים, לאט-לאט, להקים את המנגנון שעומד מאחוריו. אם העסק שלנו מבוסס על שיווק באמצעות האינטרנט, יש לכך עוד סיבה טובה - קידום האתר הוא פעמים רבות תהליך שאת תוצאותיו ניתן לראות רק לאחר כמה חודשים, בגלל ארגז החול של גוגל או בגלל סיבות נוספות. לכן, כאשר האתר שלנו יתחיל להתקדם בתוצאות החיפוש, העסק כבר יעמוד איתן מאחוריו ויהיה ערוך לקבל לקוחות.

נקודות הדמיון בין בניית אתרים להקמת עסק הן רבות - מהו תהליך איפיון אתר, אם לא בניה של תוכנית עסקית ראשונית? מהי כתיבת תוכן לאתר, אם לא יצירת הניירת השיווקית והמנהלית של העסק? האינטרנט הוא זירה מרכזית לעסקים ואנשים רבים מכל העולם משתמשים בו כמקור ראשון לחיפוש מידע. זוהי הסיבה מדוע בניית אתרים כל כך חשובה עבור כל עסק וזוהי גם הסיבה מדוע בניית אתרים צריכה להיות הדבר הראשון כאשר מקימים עסק חדש.
נכתב על ידי :ראובן אזולאי
ראובן אזולאי - מנכ"ל בונסייט מור אינטראקטיב בע"מ בניית אתרים - http://www.bonsite.co.il

http://www.bonsite.co.il/
כתובת:  טלפון: 03-5730730 דואייל: webmaster@bonsite.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: