מסעדות יקרות


אוכל ומתכונים >> מסעדות

על מנת לבסס מחירים יקרים למנות בתפריטי מסעדות ביחס למתחרים, על בעלי המסעדות לבדוקהיטב את כל האלמנטים שמרכיבים את חוויית לקוחות המסעדה שלהם.

בחופשתנו האחרונה בארצות הברית, באזור שבין לוס אנג'לס לסן פרנסיסקו, על יד בית המלון הצנוע שהתאכסנו בו, ישבנו לאכול באחת המסעדות בסביבה, מסעדת דגים נעימה למראה. האזור הוא אמצע שומקום, בתוך עיירה קטנה - אין כמעט אוכלוסיה המתגוררת שם, ואין תעבורת תיירים כמעט בכלל. עם זאת, התשלום המינימאלי לישיבה במסעדה היה גבוה הרבה מעבר למקובל במסעדות. משפחה עם שני ילדים בשולחן על ידנו, היתה המומה מן ה"מינימום ההכרחי", קמה ויצאה ברעש לחפש מסעדות משתלמות יותר. אנחנו נשארנו במסעדה, גם כי היינו עייפים מכדי לצאת לחפש מסעדות אחרות וגם מתוך סקרנות לראות עד כמה האוכל יהיה טוב ויעמוד בסטנדרטים של המחיר.

המסעדה היתה חצי מלאה, מה שנראה לנו ערב נחמד בהתחשב בנסיבות. גם המלצר שלנו עשה את עבודתו נאמנה כל הערב, החל מהגשת המשקאות במהירות, הצעת הספיישלים של המסעדה,"העלמות" כשלא נזקקנו לו והגעה מיידית כשחיפשנו אותו. האווירה היתה חמה ונעימה, כולל מוזיקת רקע קלילה, תאורה חמימה ונוף מקסים מחלונות ענק. האוכל היה שווה כל אגורה ממחירו ואפילו יותר. בכל תחרות מסעדות ובכל קנה מידה, נראה כמו מסעדה מנצחת.

מסעדה מנצחת אילולא פרט אחד קטן אך מרגיז, הפיקולו. הבחורה בתפקיד פיקולו שכל עבודתה להסתובב במסעדה ולפנות שולחנות. בחורה נעימת מראה אך ההבעה על פניה רחוקה מנועם, קרובה יותר למיאוס ועייפות. בנוסף, בכל פעם שאמרנו לה "תודה" הגיבה במעין מלמול "אהה" לא ברור. ניסיתי לחשוב באיזה מילון מסעדות (או כל מקום אחר) כתוב או נאמר ש"אהה" פירושו אין בעד מה או על לא דבר...

מצאתי את עצמי חושב על כל הערב הנחמד הזה, על ה מסעדות הטעים והשירות הנעים של המלצר,על האווירה הטובה וכל מה שנעשה על ידי המסעדה כדי להפוך את החוויה שלנו לטובה ביותר שניתן, ומנגד על הפיקולו וה"אהה" שלה ואיך כל "אהה" כזה השכיח ממני את הנקודות הטובות והזכיר לי כמה אנו רחוקים מן המסעדות בעיר הגדולה.

לזה קוראים חוסר התאמה, וחוסר התאמה במסעדות הוא המכשול העיקרי של בעלי מסעדות המבקשים להעלות את מחירי המנות שהם מגישים במסעדות ולשמר את מחירים הגבוהים. כשמדובר בשיווק של מסעדות דברים קטנים אינם קטנים כלל, הם הכל.

בעלי מסעדות צריכים לשאול את עצמם 3 שאלות מהותיות. כאשר יימצאו התשובות לשאלות אלו, המסעדות יוכלו להמריא.

1.       כיצד אתה בודק את חווייתם של לקוחות המסעדה שלך, האם אתה בודק את האלמנטים הנכונים המרכיבים אותה והאם אתה עושה זאת באופן שוטף.

2.       איך מתנהג צוות העובדים במסעדה שלך, איך אתה מאמן אותם להתנהג, מה טעון שיפור ומה אתה עושה על מנת לשפר למקסימום.

3.       האם אתה יודע עד כמה העובדים שלך מביאים אל המסעדה את הרגליהם השליליים, ואת בעיותיהם האישיות ועד כמה הם מושפעים מכל אלו במהלך עבודתם.

 
נכתב על ידי :ראובן אזולאי
ראובן אזולאי - מנכ"ל בונסייט מור אינטראקטיב בע"מ בניית אתרים - http://www.bonsite.co.il

http://www.bonsite.co.il/
כתובת:  טלפון: 03-5730730 דואייל: webmaster@bonsite.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: