בניית אתרים ואיך לבנות אתר טוב


אינטרנט >> בניית אתרים

בניית אתרים היא, לכאורה, משהו שכל ילד שמבין במחשבים יכול לעשות בקלות. עם זאת, במידה ואתה מעוניין באתר טוב, שיהיה מזמין ושיבליט אותך ברשת האינטרנט, מומלץ להתייחס לפרויקט בניית האתר כפרויקט מורכב, המצריך השקעה, מחשבה ומקצועיות.

בניית אתרים מהבחינה הטכנית

מהבחינה הטכנית, בניית אתרים שמה דגש על שני מרכיבים - בחירת שם דומיין ואחסון האתר. קניית השם יכולה להיעשות דרך חברות בניית אתרים וגם באופן עצמאי, באתר של איגוד האינטרנט הישראלי. שם הדומיין צריך להתאים לשם האתר שלכם, ולכן אתם צריכים לבדוק שהשם שאתם מעוניינים בו פנוי וניתן לקנותו. חשיבות שם האתר נעוצה, בין השאר, בכך ששם טוב מציג באופן מדויק ותמציתי את הנושא בו עוסק האתר. אך בחירת שם האתר, אם היא נעשית מתוך הכרות עם אופן פעולתם שלמנועי החיפוש באינטרנט, יכולה לקדם את האתר ולשפר את מיקומו בדפי תוצאות חיפוש.

אחסון האתר נעשה על גבי שרת. חברות בניית אתרים יכולות להציע בדרך כלל גם השכרת שטח אחסון עבור האתר שלכם. אחסון האתר משפיע על מהירות טעינת האתר ואחסון טוב מבטיח שהאתר לא "ייפול". חברות בניית אתרים יכולות להציע מחירים שונים לאחסון, ולעיתים השירות שהחברה מספקת כולל אחסון וגם קניית דומיין.

בניית אתרים ו עיצוב אתרים

בניית אתרים אינה שלמה בלי עיצוב האתר. הצבעים, הבאנרים, העמודים, הקישורים והגרפיקה, הם המרכיבים את האתר מבחינת העיצוב. החשיבות של העיצוב היא בהפיכת האתר לנגיש, קל לניווט ונעים לקריאה. כדי לבנות אתר טוב צריך לשים לב שהעיצוב יהיה נכון. עיצוב מקורי יבליט את האתר שלכם, אך עיצוב מוגזם ומקורי מדי יהפוך את האתר לאיטי, מרצד בעין ומורכב מדי.

בניית אתרים והעלאת תוכן

תוכן האתר הוא למעשה כל הטקסטים באתר, החל מ"אודות" ומידע כללי על החברה, וכלה במאמרים. התוכן הוא המקום שבו היכולת השיווקית של האתר באה לידי ביטוי. ולכן, בניית אתרים ללא עריכה מקצועית של תוכן האתר, יכולה לפספס את מטרותיו ויעדיו. חברות בניית אתרים יכולות להציע גם שירותי כתיבת תוכן, וחשוב ששלב זה ייעשה על ידי אנשי מקצוע,המתמחים בתוכן ובעריכה. החשיבות של התוכן בתחום של בניית אתרים היא לא רק בהפיכת האתר למעניין יותר ולשיווקי יותר, אלא גם בכך שהתוכן הוא כלי חשוב בקידום האתר למקומות הראשונים של תוצאות חיפוש במנועי חיפוש כמו גוגל. כלומר, תוכן יביא את הגולשים, ישאיר אותם ויהפוך אותם ללקוחות.
נכתב על ידי :ראובן אזולאי
ראובן אזולאי - מנכ"ל בונסייט מור אינטראקטיב בע"מ בניית אתרים - http://www.bonsite.co.il

http://www.bonsite.co.il/
כתובת:  טלפון: 03-5730730 דואייל: webmaster@bonsite.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: