מכירות פומביות באינטרנט - טוב או רע?


עסקים >> הצעות עסקיות

כיום ידוע על מאות אלפי אנשים ועסקים המשתמשים בפלטפורמת המכירות הפומביות באינטרנט ומרוויחים כסף ממסחר מקוון. אתרי מכירות פומביות הם בעצם זירת מסחר או מעין יריד מקוון שבהם כל אחד יכול לבוא ולקנות או למכור מה שהוא רוצה. קהל היעד של אתרים מסוג זה הוא עצום וכולל רבבות של בני אדם – לעיתים מכל רחבי העולם.

מכירות פומביות הן גם תהליך חברתי. מכירות פומביות באינטרנט נהפכו לאחת מזירות המסחר האלקטרוני הנפוצות ביותר. השימוש הגובר באינטרנט הבליט גם את השימוש במכירות פומביות הנדחף ע"י יכולות טכנולוגיות חדשות ומאפשר צורות אינטראקציה מתקדמות בין המשתמשים באינטרנט.

אתרים כדוגמת בלו ביי הישראלי ואי ביי העולמי, מאפשרים לכל אדם להפוך לסוחר, גם אם אין לו את הסחורה במחסן, ואין לו מפעל המייצר מוצר כלשהו או חברה המשווקת מוצר כלשהו. בבלו ביי אתה בעצם סוחר וירטואלי וברגע שיש לך קונה למוצר שאותו הצעת למכירה – אתה פונה לחברה המשווקת את המוצר, קונה מהם את המוצר, מוסיף את הרווח העצמי שלך בגין מכירה זו – ומוכר ללקוח המעוניין דרך האתר.

באתר המכירות הפומביות בלו ביי לדוגמא, ניתן למכור ולקנות בכמה דרכים, הדרכים הנפוצות הן מכירה באמצעות מכרזים, מכירות פומביות, מכירות רגילות במחיר קבוע, פרסום מודעות לוח וביצוע בארטרים (עסקאות חליפין). המסחר באתר בעיקר מתנהל במוצרים יד שנייה, אך ניתן למצוא בו גם מגוון גדול של מוצרים חדשים מסוגים שונים.

למכירה פומבית מקוונת קיימים יתרונות לצד חסרונות: החיסרון המשמעותי ביותר, ככל הנראה, הוא העובדה שהצרכן אינו זוכה לראות את המוצר אותו הוא רוכש מול עיניו, ואין לו קשר פיזי וישיר עם המוכר או החנות. ההשלכות לכך יכולות להתבטא באי שביעות רצון הלקוח למוצר אותו רכש באמצעות האתר בשל חוסר תאימות, אי הבנות הדדי ואף הסתרת מידע אודות המוצר באמצעות שימוש בתמונות פיקטיביות ותוכן שגוי. על כן לפני שמצטרפים למכירה פומבית חשוב לוודא כי יש בידכם מילא מפורט אודות טיב המוצר ומחירו בשוק.

מנגד, מכירות פומביות מקוונות חובקות בתוכן יתרונות רבים ומשמעותיים המתבטאים בנוחות הקנייה על גבי פלטפורמה וירטואלית החוסכת לגולש זמן יקר בכתות רגליהם בחנויות ברחבי המדינה בפרט והגלובוס בכלל. יתרון חשוב ומשמעותי נוסף הוא השימוש בשיטה היעילה להשוואת מחירים ומפרטים באמצעות חיפוש רלוונטי באינטרנט.

היתרון המשמעותי ביותר הוא המחיר הזול שניתן להשיג בדרך כלל במהלך מכירות פומביות. השיטה של מכירות פומביות, המאפשרת לצרכן לקבוע את המחיר אותו הוא מוכן לשלם ומנגד מוזילה עלויות עבור הסוחר (בגין מכירת המוצרים באינטרנט ולא הקמת חנות פיזית), מאפשרת לרוב לצרכנים לקבל את המחיר הזול והמשתלם ביותר עבור המוצרים אותו הם מבקשים לרכוש.
נכתב על ידי :אסף דוק
בלו ביי - מכירות פומביות, לוחות יד שנייה ובארטרים. http://www.bluebuy.co.il

כתובת:  טלפון:  דואייל: dokasaf@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: