קורסים – איך בוחרים קורס בצורה נכונה?


מדע והשכלה >> לימודים

קורסים – איך בוחרים קורס בצורה נכונה?

 

אם אתם מרגישים שאתם חייבים להעשיר את עצמכם ולהתפתח, אתם יכולים לבחור קורס מתוך מגוון קורסים המוצעים היום על ידי מוסדות לימוד שונים.

 

ישנם קורסים רבים שיכולים לתרום לכם בפן האישי, המקצועי או החברתי, אבל איך תדעו לבחור את הקורס המתאים לכם?

 

שלב ראשון – בחרו מסגרת קורסים לרמה שלכם

החליטו אם אתם מגדירים את עצמכם כמקצוענים בתחומכם או שאתם מעוניינים ללמוד משהו חדש. יש קורסים שונים ברמות שונות וכשאתם מקבלים מידע ממוסד הלימוד בררו מה רמת התלמידים האחרים המשתתפים בקורס.

 

שלב שני – בררו אם הקורס יכניס לכם ערך מוסף בחיים

אנשים רבים בוחרים בקורסים מקצועיים מסיבות שונות: כדי להרוויח יותר, כדי להתפתח בתחום וכו', אבל שאלו את עצמכם: האם זה באמת מה שאני רוצה? מה אקבל מעבר למשכורת? כיצד הקורס ישפיע על החיים האישיים שלי?

 

שלב שלישי – בחרו מוסד לימוד מקצועי

מכיוון שמסגרת הלימוד בקורסים שונים היא קלילה ולא מחייבת, אנשים נוטים להקל ראש בעת הרישום לקורס. שימו לב שאתם בוחרים מסלול לימוד נכון ומקצועי. בחירה לא נכונה בקורס בישול לא תגרום לכם נזק גדול מאוד, אבל בחירה בקורס הנהלת חשבונות שלא מתאים לכם יכולה להקשות עליכם את הליך הלמידה.

 

שלב רביעי – קבלו קצת מידע חינם

בקשו לקבל ממוסד הלימודים ידיעון בחינם או מידע בטלפון/באימייל כדי לדעת יותר על המוסד, הרקע שלו, מה עושים הבוגרים שלו כיום וכו'. מוסדות רבים מתהדרים בבוגרים שהתברגו יפה בעולם העסקים או התפתחו בתחום הם למדו – נסו לשוחח עם בוגרים אלו.

 

שלב חמישי – פנו לעצמכם זמן

קורס טוב מצריך השקעה. מעבר לזמן בו אתם נוסעים למוסד הלימודים ויושבים ומשקיעים את זמנכם וכספכם, כדאי לכם להודיע במקום העבודה שאתם מתכוונים להיות במסגרת לימודית כלשהי בתקופה הקרובה. תחומי לימוד רבים מצריכים תרגול וכדאי שיהיה לכם זמן פנוי לעסוק בתחום בו בחרתם מעבר לשעות העבודה.

 

סיכום ומסקנות

אנשים רבים בוחרים לקחת קורסים כדי להעשיר את הידע שלהם בתחומים רבים. קורסים הם מסגרת לימודים קלה יחסית ולא מחייבת בדרך כלל, ולוקחים אותם כדי ליהנות. שימו לב שאתם בוחרים קורסים המתאימים לרמה שלכם ובררו כיצד הקורס יכול לעזור לכם בחיים. כמו כן כדאי לבחור במוסדות לימוד מקצועיים ובקשו מידע לא מחייב ממוסדות הלימוד. כדאי גם להודיע במקום העבודה שנרשמתם לקורס, מי יודע – אולי יתחשבו בכם קצת יותר ותוכלו להשקיע בדבר שאתם הכי אוהבים – קורסים.

 

 

 

 
נכתב על ידי :דני מילמן
קורסיסט הוא אתר קורסים מקצועי ומקיף.

http://www.coursist.co.il
כתובת:  טלפון:  דואייל: info@coursist.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: