מזג האוויר בניו יורק


חברה ומדינה >> אקטואליה

מזג האוויר בניו יורק

למטיילים שבננו המתכננים לנסוע לניו יורק, חשוב מאוד לברר מה יהיה מזג האוויר בניו יורק.

לעיתים, מזג האוויר של ניו יורק(יכול להכריע באם הטיול יהיה מוצלח או סיוט.

מזג האוויר בניו יורק במתחלק לארבע עונות, די צפוי ודומה בהרבה פרמטרים לישראל.

חורף

החורף בניו יורק מתרחש בין החודשים: נובמבר עד מרץ ונע בין מזג אוויר קר לקר מאוד ומושלג.

בחודש נובמבר ישנן כשש שעות אור שמש, אך ככל שחודשי החורף היותר מאסיביים נכנסים לתמונה כך פוחתות שעות האור ומזג האוויר בניו יורק מתקדר.

בנובמבר התיירים עדיין יוכלו ליהנות מטיולים בחוץ בשעות היום, באווירה נעימה של כ-11 מעלות ביום ובלילה, עם מעיל טוב וצעיף לחוות את ניו יורק הסוערת בטמפרטורה של כ- 3 מעלות צלזיוס, אך כבר בחודש שלאחר מכן מזג האוויר בניו יורק, 'מנתר' דילוג ענק לתוך מזג אוויר חורפי מאוד וקר.

בחודש דצמבר, שעות האור מתמעטות ל כ-5 שעות ביום, הטמפרטורות יורדות למקסימום 5 מעלות צלזיוס ביום ומינוס 2 מעלות בלילה. יש להתכונן לקור חזק, אך עדיין נסבל אם תבצעו הכנה מוקדמת נכונה של מחממי רגליים ואוזניים.

בחודשים ינואר ופברואר, החודשים הקרים ביותר של השנה בניו יורק. שעות האור יסתכמו ב כ-5 שעות, הטמפרטורה תנוע בין שלוש מעלות ביום ו-מינוס 4 מעלות בלילה. הלחות הממוצעת מגיעה עד ל-70% וכמות הממטרים היא כ-97 מ"מ. הימים הרטובים יסתכמו בעשרה עד שנים עשר ימי גשם מתוך חודש שלם.

השלג גם כן מגיע לניו יורק בחודשים אלו, אמנם לא כל שנה, אך כאשר מזג אוויר זה מגיע לניו יורק מומלץ לצאת לבושים היטב וליהנות מבניית בובות השלג המסורתיות וגלישה במזחלות בפארקים של ניו יורק.

בתחילת חודש מרץ, מזג האוויר בניו יורק מתחיל להתייצב. שעות האור עולות לשבע שעות מדי יום. הטמפרטורות בשעות היום הם כשבע מעלות ובשעות הלילה, מזג האוויר גם כן יותר נוח ועולה לעומת החודשים האחרים למינוס 1 מעלות צלזיוס. הלחות יורדת ל-55%, אך כמות הגשמים עדיין במיטבם ומגיעות לכשנים עשר יום בחודש.

אביב

האביב הוא בהחלט 'חג החירות', למזג האוויר שהתרחש ימים ספורים קודם לכן ובסוף חודש מרץ עד אמצע חודש יוני תוכלו לחוות בהדרגה, ימים נוחים ויפהפיים.

שעות אור השמש יעלו בהדרגה משבע שעות לעשר שעות שמש ביום. הטמפרטורות גם כן יתפסו תנופה ויעלו בהדרגה משבע מעלות בחודש מרץ ל-25 מעלות צלזיוס בחודש יוני. הלילות יהיו נעימים ביותר. הלחות גם היא תרד לכ-55% ולמרות שעדיין כשליש מהחודש יהיה גשום, הגשם לא יהיה באווירה סגרירית ומייגעת.

חודשי האביב הם החודשים המומלצים ביותר להגעה לניו יורק ניו יורק, כדברי השיר המפורסם.

קיץ

הקיץ מתרחש בין החודשים יוני עד ספטמבר.

הקיץ הניו יורקי פורש לפניכם כשמונה עד עשר שעות אור יומיות, שבהן תוכלו ליהנות מהפארקים, הגשרים ושאר החוויות המסעירות הטיול בניו יורק(http://www.centernyc.com/index.php?option=com_content&view=section&id=16&Itemid=95 ) מעניקה לתייריה.

הטמפרטורות ינועו בין 28 מעלות צלזיוס ביום ל- מינימום 12 מעלות צלזיוס בלילה והלחות תנוע בין 50% ל- 60%.

סתיו

בחודשים ספטמבר עד נובמבר, מזג אוויר הוא יפהפה בצבעי פריחה חומים ואדומים.

הסתיו מתחיל בחודש ספטמבר עם טמפרטורות נוחות של כ-26 מעלות צלזיוס ביום ו-16 בלילה ואט אט יורד בחודש נובמבר, הפותח את החורף עם 3 מעלות בלילה. כמות הגשמים בחודשים אלו מתמעטת לכ-9 ימים בחודש ולעיתים אף לפחות מכך.

טיפים

ü בכל עונות השנה יורד גשם בניו ירק ולכן מומלץ להגיע מוכנים למזג האוויר בניו יורק: מטריה איכותית ומעיל גשם יהפכו את חיים לקלים יותר בעודכם ממלמלים את השיר הידוע של פרנק סינטרה: 'ניו יורק ניו יורק'.

ü הטמפרטורות של מזג האוויר בניו יורק נמדדות בפרנהייט ולא בצלזיוס כנהוג בישראל.

מתחת לשלושים מעלות פרנהייט – מזג האוויר בניו יורק קפוא.

חמישים מעלות פרנהייט- אומר שמזג האוויר בניו יורק קריר.

שבעים מעלות פרנהייט הוא מזג אוויר אידיאלי וכל מה שנותר הוא לנצל כל אטרקציה שניו יורק מביאה בפניכם.

100 מעלות פרנהייט זה השרב הקיצי של ישראל וכדאי לברר איפה האגמים, הבריכות והמזרקות של ניו יורק על מנת לצנן את הגוף.

מרכז ניו יורק

הפורטל הגדול לישראלים ותיירים בתפוח
נכתב על ידי :tzvi tzidon

http://www.centernyc.com
כתובת:  טלפון:  דואייל: tzvika77@hotmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: