בניית אתרים מבוססים ברשת


אינטרנט >> בניית אתרים


התהליך של בניית אתרים בנוי ממספר שלבים, החל מקביעת מטרת האתר וכלה בהקמתו הסופית. עם זאת, אחד השלבים שאנשים נוטים לשכוח הוא השלב הפוסט-בנייתי, דהיינו מהקורה לאחר שהאתר כבר מוקם ופתוח לכניסת גולשים. עקב כך, לפניכם מספר אלמנטים מהותיים אותם יש לקחת בחשבון לפני או בזמן תהליך בניית האתר, אשר יאפשרו בניית אתרים איכותיים ומבוססים יותר.

בניית אתרים תוך מחשבה על מנועי החיפוש

מאחר ומנועי החיפוש השונים מהווים נקודת פתיחה לגולשים למציאת המידע אותו הם מחפשים ברשת האינטרנט, רישום האתר אל מנועי החיפוש הנו חיוני לקיומו. על כן, בתחילת התהליך של בניית אתרים כדאי לשקול השקעה נוספת בהכללת תוכנה המסייעת ברישום אוטומטי למנועי החיפוש. על אף ההיצע הרב של מנועי החיפוש ברשת האינטרנט, מנוע החיפוש גוגל נחשב למקיף ביותר. על כן, בדקו מהם הקריטריונים לרישום במנוע חיפוש זהו כיצד תוכלו לבנות את האתר בצורה ידידותית לזחלני הסריקה שלו.

רישום לאינדקסים יאפשר בניית אתרים יציבים יותר

חישבו על האתר שאתם בונים כעל בית הזקוק ליסודות טובים בכדי שלא יקרוס. בעת בניית אתרים לא מספיק לחשוב על הצד הטכני בלבד, אלא גם על ביסוס מעמדו העתידי. מאחר ומנועי חיפוש רבים רושמים אתר אינטרנט על פי הקישורים אליו, בסיום התהליך של בניית אתרים, כדאי ליצור מאגר של קישורים אשר יובילו אל האתר שלכם, דבר אשר יגביר את חשיפתו לקהל גולשים רחב יותר. מעבר לרישום ישיר למנועי החיפוש, כדאי גם להירשם לאינדקסים השונים, בין אם מסחריים כגון נענע או וואלה ובין אם כאלה אשר אינם למטרות רווח כמו דימוז. רישום האתר אל אינדקסים אלו יועיל לכם בשתי דרכים. ראשית,הוא יאפשר את חשיפת האתר שבבעלותכם לגולשים הנכנסים ישירות אל האינדקס. שנית, הוא יסייע ברישום למנועי החיפוש, זאת מאחר וכאשר מנוע החיפוש יסרוק את האינדקס, הוא יגיע גם אל הקישור לאתר שלכם ויסרוק אותו. עם זאת, כדאי להתכונן מראש לרישום באינדקסים, מאחר וברגע שנרשמתם, לא תוכלו לשנות את האופן בו האתר רשום.

הצגת קישור האתר תסייע בביצוע בניית אתרים נחשפים יותר

כדאי לקחת בחשבון, בתהליך של בניית אתרים, כי אתר האינטרנט המוקם מהווה מעין כרטיס ביקור לשירותים ולמוצרים אותם אתם מוכרים. על כן, בדיוק כמו שתבקשו לחלק את כרטיס הביקור הממשי לכמות גדולה יותר של אנשים, כך כדאי גם להציג את קישור האתר.כאשר אתם כותבים מייל, הציגו קישור לאתר מתחת לשמכם. כתבו הודעות בפורומים הקשורים לתחום האתר ותכלילו את הקישור. כדאי גם לעניין בעלי בלוגים הכותבים על נושאים הקשורים לתחום האתר להציג קישור לאתר שלכם.
נכתב על ידי :ראובן אזולאי
ראובן אזולאי - מנכ"ל בונסייט מור אינטראקטיב בע"מ בניית אתרים - http://www.bonsite.co.il

http://www.bonsite.co.il/
כתובת:  טלפון: 03-5730730 דואייל: webmaster@bonsite.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: