כיצד בוחרים נכון קורס מקצועי ממגוון קורסים מקצועיים


חינוך וילדים >> לימודים אקדמאיים

כיצד בוחרים נכון קורס מקצועי ממגוון קורסים מקצועיים?

קורסים מקצועיים נועדו להכשיר עובדים משני סוגים:

  1. קורסים מקצועיים עבור אנשים שמחפש אופק תעסוקתי חדש או אופק תעסוקתי בכלל.
  2. קורסים מקצועיים עבור אנשים המעוניינים לשפר את הידע שלהם בתחום בו הם עובדים כיום.

כדי לקחת קורס מקצועי מתאים כדאי לשים לב לפרמטרים הבאים:

  • משך הלימודים – בדרך כלל כאשר יש לימודים מקצועיים הם לא צריכים להימשך למעלה משנה אחת. המטרה העיקרית היא לרכוש ידע תעסוקתי בזמן קצר יחסית, אחרת הייתם הולכים ללימודי תואר ראשון.
  • אזור הלימודים – כדאי לבחור לימודים שקרובים לאזור שלכם. זה לא נעים להיגרר לקורס מקצועי במשך שעות. עם זאת – קורסים איכותיים במיוחד נלמדים בדרך כלל באזור תל אביב והמרכז ולכן כדי לרכוש ידע מקצועי טוב כדאי להתפשר.
  • כמה ימים בשבוע לומדים – אם אתם ממש אחרי צבא ומחפשים קורס אינטנסיבי אז ייתכן שלימודים של 3 ימים בשבוע מאוד יכולים להתאים לכם. אך אם אתם עובדים כבר במשרה מלאה ורוצים לשנות כיוון או לרכוש ידע נוסף בתחום שלכם בררו עם מוסד הלימודים האם מתקיימים שיעורי ערב.
  • לימודי תעודה – חלק מהקורסים נכללים תחת לימודי תעודה. בסוף הקורס תקבלו תעודת מוסמך מהמוסד בו למדתם. ברוב המקרים, ובמיוחד אם אתם עצמאיים – התעודה תהיה יפה מאוד על הקיר. אך אם תחפשו עבודה במוסד גדול תוכלו לומר שאתם בוגרי המכללה ואולי זה יעמוד לטובתכם.
  • השמה בסיום הלימודים – מוסדות לימוד של קורסים מקצועיים מודעים מאוד לפרקטיות שיש לקבל מיד בסוף הלימודים – מציאת העבודה. עקב כך מוסדות לימוד איכותיים מציעים השמה מיידית עם תום הלימודים. חלק ממוסדות הלימודים עובדים בקשר ישיר מול חברות השמה ולכן בוגריהם זוכים ליחס מועדף. במקרים אחרים מוסדות הלימודים נמצאות בקשר ישיר מול חברות במשק ואפשרויות התעסוקה בפני הבוגרים קלות ורחבות יותר.

כבר במהלך הלימודים כדאי להחליט האם אתם מתכוונים להיות עצמאיים או שכירים. אם אתם מתכוונים להיות עצמאיים כדאי להגדיל ראש בקורס ולהשקיע מאוד בבית כדי לקבל ידע מעשי אמיתי. אם אתם מתכוונים להיות שכירים אז כדאי שתשימו לב לציונים שלכם ותקבלו טיפים מהמדריך בקורס מה לענות בראיון העבודה. בהצלחה.
נכתב על ידי :דני מילמן
קורסיסט הוא אתר קורסים מקצועי ומקיף.

http://www.coursist.co.il
כתובת:  טלפון:  דואייל: info@coursist.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: