לנצח את הסוכרת


בריאות >> בריאות ורפואה

לנצח את הסוכרת

סוכרת הינה מחלה כרונית הנגרמת מאי תפקוד מלא או חלקי של הלבלב לייצר את הורמון האינסולין, ופגיעה ביכולתם של התאים להשתמש בגלוקוזה.

ישנם שני סוגי סוכרת:

*סוכרת סוג 1 הנקראת סוכרת נעורים- תלויה בהספקת האינסולין חוץ גופי.

*סוכרת סוג 2 – שאינה תלויה באינסולין חוץ גופי.

התוצאה הסופית בשני סוגי הסוכרת היא שגלוקוז מהמזון אינו מצליח להיכנס לתאים ולשרירים וכתוצאה מכך רמת הסוכר בדם עולה.

הגלוקוז שבמזון עובר בזרם הדם וצריך להגיע לכל התאים בגוף ולספק את האנרגיה הדרושה לתפקוד יומיומי.

בטווח הקצר, רמות גבוהות של גלוקוז בדם יכולות לגרום לאדם להרגיש חולה. בטווח הארוך רמות גלוקוז מעל לנורמה יכולות לתרום להיווצרות סיבוכים כגון: מחלות עיניים, כליות, עצבים, כלי דם ועוד...

בדרך כלל הסימנים של סוכרת מסוג 2 יכולים להיות: צימאון מוגבר, הטלת שתן בכמות מרובה, רעב, עייפות, ירידה ברמת האנרגיה, חולשה, גרד בעור וטשטוש ראיה.

במדינת ישראל חיים מעל- 500,000 סוכרתיים ועוד כ- 200,000 אנשים אשר אינם יודעים שהם חולים בסוכרת. אין כמעט בית שאין בו סוכרתי ואין אדם שאינו מכיר מישהו חולה בסוכרת. זוהי מחלה שעדיין אין לה מרפא, אך הוכחות רבות מראות כי שילוב של דיאטה, טיפול תרופתי ופעילות גופנית, יכולים להבטיח לחולי סוכרת איכות חיים טובה.

הסיבות העיקריות למחלה הן, סוג המזון שהאוכלוסייה צורכת הגורם לעלייה במשקל, ואורח חיים הלא בריא שאנו מנהלים כיום.

מספר חולי הסוכרת בישראל מגיע למימדים של מגיפה, אפילו הרבה יותר מחולי האיידס שסביבם נעשה רעש גדול בשנים האחרונות.

מחלת הסוכרת הפכה למכת המאה. אומדן מספר חולי הסוכרת בעולם - כ- 100 מיליון איש. תחזיות מראות כי עד שנת 2020 מספר חולי הסוכרת יכפיל את עצמו. הסוכרת נשארת אחת הבעיות המטופלות ביותר ברפואה הקלינית. מצב זה נובע משכיחות המחלה, חומרת הסיבוכים וחוסר היכולת לרפא את המחלה. ידוע כי הסוכרת עומדת במקום השלישי בין גורמי המוות, מייד אחרי מחלות לב, כלי דם וסרטן.

ארבעה מתוך חמישה סוכרתיים הינם אנשים הסובלים מעודף משקל. ברוב המקרים הם סבלו ממשקל עודף עוד לפני שחלו בסוכרת. מחקרים מראים שהמחלה הופכת לפעילה יותר בדרך כלל אצל הסובלים ממשקל עודף.

כיום הדגש של "הטיפולים" במחלת הסוכרת נעשה בעיקר בתרופות אשר אינם מטפלים בשורש הבעיה ואינם פוטרים את החולים ממחלתם ואינם משפרים את איכות חייהם של הסוכרתיים.

כ 80-90% מחולי סוכרת מסוג 2 סובלים מהשמנת יתר. ירידה במשקל בחולים אלו היא הצעד הראשון לטיפול במחלה. שינוי הרגלי התזונה - הפחתת כמות הסוכרים, הקפדה על ארוחות מסודרות, פעילות גופנית קבועה, טיפול ותמיכה רגשית לשינויי הרגלים, ושינוי באורח החיים, אלו הם הכלים הנחוצים בכדי "לנצח" את הסוכרת.

מטרת הטיפול היא לאזן את רמות הסוכר בדם ועל ידי כך להביא את החולה להרגשה ולאיכות חיים טובה. על ידי איזון רמות הסוכר גם מפחיתים משמעותית את הופעת הסיבוכים המאוחרים של המחלה, ומאפשרים לחולה לחיות חיים תקינים ואיכותיים.

כשמגיע אליי חולה סוכרת, אני מאפשר לו לגלות את סיבת המקור להופעת המחלה. אני לא מאמין בגורל או בגנטיקה, אני מאמין שבכל אדם יש את הכוח הטבעי לבחור את דרכו ואורח חייו. גם אם גדל במשפחה וסביבה עם הרגלים מזיקים קיימת עבורו האפשרות לבחור אחרת ולעשות שינוי.

לצערי רבים המגיעים לנקודת השינוי בעקבות קריאת מצוקה של הגוף, ואני מבקש לא לחכות.
כל אדם יודע את השינוי אותו הוא צריך .

ההדרכה מרגע גילוי המחלה חשובה ביותר והדרך היחידה לנצח היא שינוי אמיתי וכנה של אורח החיים. אין תרופת פלא לשום מחלה וגם לא לסוכרת, הסוכרת מאותת לנו לעשות שינוי.

הסוכרת, מדווחת על חוסר איזון ובאחריותנו להחזיר את גופינו למצב מאוזן.

Re-set, המרכז לשינוי אורח חיים, תכליתו לתת מענה אמיתי למחלה ולמניעתה ע"י שינוי הרגלי אורח חיים לבריא יותר. במרכז אני עובד עם האנשים בשיטת אימון אותה פיתחתי, המאפשרת לאדם, להחזיר את גופו למצב מאוזן, מה שמאזן גם את רמת הסוכר בדם והתפקוד היומיומי. השיטה עובדת על ידי כך שהפעילויות אותן מבצעים במרכז מורכבות מפעילות אירובית ומפעילות אינארובית אשר צורכת פי 14 גלוקוז מאשר בפעילות אירובית מתונה. פעילות אינארובית עוזרת בבניית מסת שריר, ועל ידי כך מיוצר בגוף יותר נישאים של גלוקוז המעבירים גלוקוז לתאי השריר בגוף. ככל שמספר הנשאים גדול יותר, כך התאים יהיו רגישים יותר לאינסולין, ולכן ההתנגדות לאינסולין תרד.

במקביל לאימון אנחנו נותנים ליווי תזונתי לתהליך שמטרתו הראשונית, טיפול בסימפטומים של הסוכרת ע"י הבנה, הדרכה ושינוי הרגלים הדרגתי. מטרת התהליך היא להגיע לניהול אפקטיבי, טעים, מאוזן ומהנה של התזונה.

התחום השלישי הינו טיפולים לאיזון הגוף והנפש באמצעות מגע המסייעים בהשלמת התהליך.

המרכז אוגד בתוכו את מיטב אנשי המקצוע המתמחים בתחומי הסוכרת, רפואה, תזונה נבונה והתמודדות עם השמנת יתר. ונותן הלכה למעשה תוצאות ושינוי, שמחה ותשוקה חדשה לחיים..

 
נכתב על ידי :אודי ויטמן
אודי ויטמן, מאמן כושר אישי, מנכ"ל ובעלים של מרכז Reset

www.re-set.co.il
כתובת: הסדנאות 10 הרצליה פיתוח טלפון: 09-9541523 דואייל: udi@re-set.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: