צעד ראשון,כיצד בוחרים שער כניסה לבית


נדל"ן >> בית חכם

מתכננים את הכניסה לבניין/לבית ?שאלות הכוונה שרצוי לשאול לפני ביצוע הצעד הראשון: האם השער משמש לביטחון אישי ?  האם השער  משמש כאמצעי  מונע לגנבת הרכב? האם השער משמש לשמירה על החניה מפני מזדמנים? האם השער מיועד למניעת מעבר הלכי רגל  ובעלי חיים? איזה דוגמה של שער אני צריך לבחור? צבע השער? הכנה למנוע חשמלי? האם ניתן להעביר קו חשמל לשער החשמלי ? מה לגבי אמצעי הגנה ואבטחה ?


 


האם השער משמש לביטחון אישי ? 


שער המיועד לביטחון אישי יש צורך לבחון את רמת הבטיחות הנדרשת ולפיה לקבוע את גובה השער, לבחון את הצורך בשער אטום, לבדוק את כל הכניסות לחצר הבית ואת גובה הגדר. צריך להגדיר את אמצעי הפתיחה ואת אמצעי ההגנה המתאימים לשער, לשער ביטחוני לא מומלץ להתקין פוטו דו כיווני אלה אמצעי הגנה אחרים. מנוע השער צריך להיות חזק ומהיר כולל האטות בפתיחה וסגירה.  לוודא שישנו מנעול על ידית נטרול של מנוע השער, לשער כנפיים חובה להתקין מנעול חשמלי כבד.


 


האם השער  משמש כאמצעי  מונע לגנבת הרכב?


שער המשמש כאמצעי מונע לגניבת הרכב מומלץ שגובהו יהיה שני מטר לפחות. חשוב שדוגמת השער לא תהווה כאמצעי לטיפוס עליו. צריך להגדיר אלו אמצעי פתיחה והגנה מתאימים ביותר.


לא מומלץ להתקין פוטו דו כיווני אלה אמצעי הגנה אחרים. מנוע השער צריך להיות חזק מומלץ עם האטות בפתיחה וסגירה.  לוודא שישנו מנעול על ידית נטרול של מנוע השער, לשער כנפיים חובה להתקין מנעול חשמלי כבד.


 


האם השער משמש לשמירה על החניה מפני מזדמנים?


קיימים פתרונות רבים למקרים בהם רוצים למנוע מזרים להחנות בחניה הפרטית שלך.


עמוד חניה חצי אוטומטי, זה עמוד חניה שבהרמתו הוא ננעל וכדי להשכיבו משתמשים במפתח צילינדר. זה ציוד זול ומאלץ את המשתמש לצאת מרכבו בכניסה ויציאה מהחניה.


מחסום זרוע חשמלי מופעל ע"י שלט רחוק או טלפון נייד, משמש לעשיית סדר בחניה ומונע כניסת רכבים לחניה שלך, מצריך סלילת קו חשמל עד למחסום, אינו נגד ונדליזם.


קורה קונזולית נגררת  פועלת עם מנוע  של שער הזזה משמש בעיקר נגד ונדלים, מצריך תשתית ביטון מתאימה.


שער נגרר פתרון יקר ומיותר לבעיית זרים החונים בחניה הפרטית, אך ניתן לביצוע.


 


מה לגבי אמצעי הגנה ואבטחה ?


אסור להתפשר באמצעי הגנה ואבטחה לשער חשמלי, מקרים רבים בעולם נגמרים ברע בגלל חוסר מקצועיות של מתקינים לא מורשים ובכלל זה מסגרים שמייצרים את השער ברוב המקרים אינם יודעים לבצע בדיקות בסיסיות מצילות חיים.  אנחנו מציעים לכל הלקוחות להזמין איש מקצוע, לבדיקת שערים קיימים שאצלם בבית ולהוסיף להם לפי הצורך אמצעי אבטחה והגנה.


 


האם השער מיועד למניעת מעבר הלכי רגל  וכניסת בעלי חיים?


כדי לפתור את בעיית מעבר הלכי רגל וכניסת בעלי חיים בעיקר בועד בית ובבנייני מגורים ניתן להתקין מחסום זרוע מתרומם עם פרגוד מתקפל בחלקו התחתון של הזרוע. זה פתרון יעיל וזול מאוד ביחס להתקנת שער נגרר שכמובן יספק את אותה התוצאה. אין ספק ששער נגרר מסיבי הרבה יותר ממחסום זרוע חשמלי אך עלותו גבוה מאוד.


 


איזה דוגמה של שער בוחרים? איך בוחרים צבע לשער?


הדוגמה של השער צריכה להתאים ולהשתלב בחזית הבית והמתחם סביב. מיותר להשקיע בעיצוב מודרני של שער המשלב בתוכו ברזל ואלמנט זכוכית או עץ בחזית בית מיושן . השער צריך להשתלב בנוף הסביבתי וקיימים דוגמאות של שערים קלסיים שיתאימו יותר. בית חדשני ומודרני צריך לשלב שער בדוגמת גדר הבית סביב. קיימים היום דגמים רבים המשלבים אלמנטים מחומרים שונים בשער.


צבע השער תמיד משפיע על יופיו של הבית שהרי הוא חזית הבית וכדאי לקבל החלטה בהתייעצות עם בני הבית תוך התחשבות בגווני הצבע של המבנה והסביבה  הקרובה.


 


הכנה למנוע חשמלי? האם ניתן להעביר קו חשמל לשער החשמלי ?


 מייצרים שער חדש, גם אם אין תקציב להתקין מנוע חשמלי, חשוב לדרוש מהמסגר את התאמת השער למנוע חשמלי ובכלל זה לדרוש שגלגלי השער יתאימו למשקלו, כמובן שצריך לנצל את ההזדמנות  ולהכין תשתית לשער חשמלי ובכלל זה השחלת כבל בתוך צינור ממקור מתח קבוע
נכתב על ידי :הראל אשד
הראל אשד,מנכ"ל שערים בע"מ מקבוצת מנופי אבי מומחה בתחום השערים החשמליים | אוטומטיים http://www.shearim.co.il טלפון: 03-6545000

www.shearim.co.il
כתובת: דרך השבעה 24 חולון טלפון: 03-6545000 דואייל: hareltov@zahav.net.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: