ציפוי חרסינה חזיתי- למינייטס LAMINATES מאת דר. פרץ דוידי מישל - רופא שיניים


בריאות >> שינים

ציפוי חרסינה חזיתי- למינייטס LAMINATES

בשנים האחרונות עם עליית המודעות לחשיבותן של שיניים יפות במראה הכללי של הפנים התפתחה רפואת שיניים אסטטית הנותנת מענה לבעיות כגון צבע מבנה צורה ועמדה לקויה של שיניים הפוגמים בסימטריה ומפירים את ההרמוניה המבוקשת של הפנים.

במאמר זה אנסה להסביר מהם ציפויי שיניים חלקיים, הידועים גם כ למינייטס או חזיתות חרסינה קדמיות.

על מנת לשנות את צבע השן ואת צורתה עלינו בשלב ראשון לגרוע מחומר השן הקיים על ידי השחזה באופן זהיר ומתוכנן מראש ואז להעתיק את השן המושחזת על ידי מטבע הנלקח במרפאת שיניים ולשלוח למעבדה לבניית חרסינה. את התוצר הסופי מדביק רופא שיניים על השן ועל ידי כך ניתן לכסות על פגמים שונים ולייצר חזית חדשה.

לטיפול עם למינייטס יש יתרון על טיפולים שיקומיים אחרים היות וההשחזה מחומר השן היא מועטה יותר וכוללת רק את האזור הקדמי ולא את המשטח האחורי, כמו כן הסיכוי לפגיעה בשורש הוא קטן יותר היות ולא מתקרבים למוך השן. החיסרון בלמינייטס הוא בכך שנוצר חיבור ארוך בין השן לציפוי המהווה נקודת תורפה עתידית לכניסת חיידקים וכישלון השחזור. חסרון נוסף הוא כי הציפוי אינו מספק מספיק הגנה בפני עששת משנית ואצל מטופלים עם נטייה לעששת רצוי לבחור ציפוי היקפי על פני חזיתי.

שחזורי המעבר או הכתרים הזמניים המודבקים בין הישיבות במרפאת שיניים לא מספקים מענה מתאים לנושא הפונקציה היות וקשה לאחז אותם לשן בהדבקה רגילה דבר זה גורם לתקופת מעבר קשה יותר בין ההשחזה והמידות לבין מסירת הציפוי הסופי.


מנסיוני הארוך עם ציפויי חרסינה, למינייטס ואחרים, עמידותם לאורך זמן והתוצאה הסופית היפה מקלים על ההחלטה לפנות לצורת טיפול זו. תמיד יש לזכור כי טיפול לצורך אסטטי עשוי לגרום לנזק מבחינה רפואית ואין להקל ראש בהחלטה להשחיז שן בריאה.

לחיוך בריא

ד"ר פרץ דוידי
נכתב על ידי :נטלי דוד

כתובת:  טלפון:  דואייל: natalied1109@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: