האם אני באמת במקצוע הנכון....


עסקים >> משרות

למה חשוב שנעסוק במקצוע המתאים לנו?

פרויד, אחד התורמים המשמעותיים לעולם הפסיכולוגיה והבנת הנפש, אמר פעם שעל מנת שאדם ירגיש מאושר, הוא צריך להגשים את עצמו בעבודה ובאהבה. אנחנו מכירים את עצמנו אבל לפעמים דווקא אנשים אחרים יכולים להגיד לנו מה באמת הפוטנציאל שלנו ובמה אנחנו יותר טובים מאנשים אחרים, ובעצם איך נוכל לתרגם את הפוטנציאל הזה לעושר ולאושר.אדם שנמצא במקצוע המתאים לו, יוכל להגיע להישגים טובים בזכות הגשמת הפוטנציאל הטמון בו, יחוש מאושר יותר וברוב המקרים, ירוויח טוב יותר ממקצוע שלא מתאים לו.

איך אני יודע שאני מתאים למקצוע מסוים...???

לסוגי מקצועות נזקקים אנשים בעלי כישורים מסוימים. לדוגמא- רופאים זקוקים ליכולת טובה של דיוק, ריכוז וחשיבה הגיונית. כמו כן הם נדרשים לתפקד בצורה טובה בסיטואציות של לחץ. פסיכולוגיים מאופיינים ביכולת טובה להקשיב, להכיר ולהבדיל בין גבולותיהם לגבולות האחר. רואי חשבון נדרשים בראש ובראשונה לאמינות גבוהה. כמו כן הם נזקקים ליכולת חשיבה לוגית, דייקנות ויכולת להתמיד בעבודה שגרתית. מורים נדרשים ליכולת ביטוי טובה, עקביות ואהבת הבריות. אומנים יתאפיינו ברוחניות, מעוף ובחוש לאסתטיקה. עורכי דין יתאפיינו ביכולת חשיבה מהירה, כושר ביטוי גבוה וכושר אילתור. תכונות אלו בדיוק מנסים לאתר גרפולוגיים בכתבי היד.

הגרפולוגיה ככלי להתאמה והכוונה מקצועית

אחד מתחומי העיסוק של העיקריים של הגרפולוגיה הוא התאמה והכוונה מקצועית. כיום, לכל עבודה מכובדת נדרש המועמד למשרה לעבור (בין שאר המבחנים הפסיכולוגיים האחרים), ניתוח גרפולוגי על סמך כתב ידו ולעיתים גם על-ידי ציורים. המטרה בניתוח היא לעמוד במהירות על הפוטנציאל האישי של הכותב ועל ההתאמה שלו למשרה המבוקשת. מצד שני משמשת הגרפולוגיה ככלי להכוונה מקצועית בעזרת אבחון היכולות העיקריות של הכותב והתאמתו לעבודה שבה יוכל להגשים את הפוטנציאל שבו.

זכויות המאמר שמורות לעופר בן-חורין - המכון הישראלי להכוון גרפולוגי.
נכתב על ידי :עופר בן חורין
בן-חורין עופר-המכון להכוון גרפולוגי, גרפולוג מוסמך, M.A- אוניברסיטת חיפה, חבר האגודה האמריקאית-AAHA והאגודה הישראלית לגרפולוגיה יישומית. עד מומחה בבתי משפט לאיתור זיופי חתימות ומסמכים ניתוח כתב יד גרפולוגי מסובסד להכוונה מקצועית דרך האינטרנט ומיון מועמדים למשרות- ניתן לקבל באתר כיוון: http://www.kivon.co.il אימייל- offer-b@inter.net.il 050-5549987

www.kivon.co.il
כתובת: ת.ד. 415, נשר טלפון: 050-5549987 דואייל: offer-b@inter.net.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: