כיצד לבנות קישורים אחוריים איכותיים


אינטרנט >> קידום אתרים

כיצד ליצור "קישורים אחוריים" לאתר

סביר להניח שאם אתם קוראים את המאמר הזה, כנראה שיש לכם נסיון וידע בנושא קידום אתרים. אם כך, אתם כבר יודעים שצריך להשקיע מאמצים רבים להשגת המטרה של הופעת האתר במקומות ראשונים בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש בכלל וגוגל בפרט.

אחת הדרכים להשגת מטרה זו היא יצירת רשת קישורים מאתרים אחרים לאתר שלכם. קישורים אלו נקראים "קישורים אחוריים". כל קישור שכזה מהווה מעין הצבעת פופולריות לאתר שלך וזאת הדרך בה נקבע הציון לאתר שלך בפרמטר PR של גוגל.

אבל זה לא עד כדי כך פשוט. יש אפשרות לעשות זאת בדרך נכונה ובדרך פחות נכונה. יש חשיבות רבה לאיכות הקישורים. תוכלו ליצור אלפי קישורים שיהיו שווים באיכותם פחות ממספר קישורים בודדים אבל איכותיים. בנוסף לזה, ישנם קישורים מאתרים מסוימים שעלולים להזיק לדרוג האתר שלכם.

הפרמטרים לקישור איכותי.
ישנם 5 מאפיינים חשובים הקובעים את איכות האתר המקשר אליך.
1. דרוג האתר PR - זהו דרוג שגוגל נותן לאתרים
2. ציון העמוד PR בו נמצא הקישור לאתר שלך
3. רלוונטיות לאתר שלך – חשוב שבאתר יהיו תכנים המתאימים לתכני האתר שלך
4. מספר הקישורים הקיימים בדף בו נמצא הקישור לאתר שלך
5. קישורים מסוג DOFOLLOW

דרוג האתר PR
PR) Page Rank) הינו ציון שגוגל נותן לדף באתר ומתבסס על מספר פרמטרים. אחד הפרמטרים החשובים הוא הקישורים האחוריים המפנים לאתר שלכם על בסיס איכותם. ציון זה נע בין 0 ל 10. אפשר לראות מהו ה PR של אתר על ידי התקנת סרגל הכלים של גוגל בדפדפן שלכם. ישנם תוספים שוניםלדפדפן פיירפוקס אותם ניתן להתקין ולראות את ה PR של כל אתר בו אתם נמצאים.

דרוג הדף PR
PR הציון של הדף בו נמצא הלינק לאתר שלכם. למשל: ייתכן מצב אשר בו הדומיין הראשי של האתר יהיה דרוג 6 ואילו הדף הפנימי בו הקישור שלכם נמצא יהיה בדרוג 1. זהו מקרה שבו איכות הקישור הינה נמוכה משום שהציון העיקרי הוא ציון הדף בו נמצא הקישור למרות שגם הדומיין הראשי משפיע. לכן, בהחלט כדאי לקחת קישורים אשר דרוג גם הדף וגם הדומיין שלהם הוא גבוה.

רלוונטיות לאתר
אחד הדברים אשר נבדקים על ידי גוגל הוא תכני דף האתר המקשר לאתר שלכם. זאת אומרת שאם האתר שלכם עוסק במוצרי חשמל, כדאי שהקישורים האחוריים שלכם יהיו בדפי אתרים בהם יש מלל מתאים למוצרי חשמל. בסופו של דבר, למילות המפתח יש כוח אדיר וחשיבות גדולה ביותר. למשל, במידה ו מילת המפתח העיקרית של האתר שלכם הינה "מוצרי חשמל" והקישור האחורי מתבצע בדף בו יש מאמר על "מוצרי חשמל" סביר להניח שבאותו הדף יהיו מילות מפתח הרלוונטים לנושא זה. בנוסף, חשוב שכותרת הקישור תהיה רלוונטית למילות המפתח שלכם. למשל: שהקישור ימצא בתג "מוצרי חשמל".

מספר קישורים הקיימים בדף.
גם אם קישרתם את אתרכם מדף אינטרנט בעל דרוג גבוה, עדיין יש משמעות למספר הקישורים הקיימים בדף זה. למעשה, איכות הקישור מתחלקת בין כל הקישורים הנמצאים בדף. למשל: אם שמתם קישור בדף בעל דרוג 5 ובו יש קישור אחד בנוסף לקישור שלכם, איכות הקישור תהיה גבוהה. אבל אם שמתם את הקישור בדף בעל דרוג 5 ובו יש 100 קישורים אחרים, איכות הקישור תהיה נמוכה בהרבה.

קישורים מסוג DOFOLLOW
יש חשיבות לקישורים מסוג DOFOLLOW משום שקישורים מסוג NOFOLLOW אינם נחשבים כקישורים אחוריים בחלק ממנועי החיפוש העיקריים ובהם גוגל.
NOFOLLOW הינו תג אותו ניתן להוסיף בתג הקישור ב HTML. שאומר למנועי החיפוש לא להחשיב קישור זה. תג זה התווסף בכדי למנוע מספאמריסטים להוסיף באתרים קישורי זבל בכדי להגדיל את פופולריות האתר שלהם.
ניתן לזהות אם באתר מופעלת אופצייה זאת על ידי התקנת תוסף קטן בדפדפן פיירפוקס.

מספר מילים לסיום:
קישורים אחוריים הינו פרמטר חשוב בדרוג וקידום האתר שלכם. אך זהו לא הפרמטר היחידי ויש להשקיע באלמנטים נוספים כמו התאמת קוד האתר למנועי החיפוש, תוכן איכותי, מילות מפתח מתאימות ושמירה על אתר דינמי ומתחדש.
נכתב על ידי : ירמיהו בן עמי
בהצלחה:
בומבה-סייט שרותי ניהול, קידום ובניית אתרים
אדממה תוכנה לבניית אתרים.

http://ademama.com
כתובת:  טלפון:  דואייל: bana598m@skornikisraelcombat.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: