ששת הניאו-טנטרה


רוחניות >> רוחניות

שיטת הניאו טנטרה הינה שיטה המבוססת על התפתחות מודרנית - מערבית של הטנטרה המסורתית (לטנטרה רצף היסטורי של מעל 2000 שנה).

הגישה של שיטת הטנטרה החדשה היא שתהליך טרנספורמציה יכול לקרות רק כשיש התייחסות מלאה ושלמה לכל המישורים בקיומו של האדם – הגופני, הרגשי, המיני והרוחני. הטנטרים התייחסו לאנרגיה המינית כאל אנרגית החיים שלנו – אנרגיה זו קיימת וזמינה לנו בצורה טבעית, כלי לחופש הנעלה ביותר, חיבור לאנטימיות, קירבה, עונג, אהבה, שמחה, משחקיות, חיוניות, הרמוניה וזרימה.

הטנטרה התפתחה בהודו ולאחר מכן הגיעה לטיבט ולסין. האסכולות ה"ימניות" כמו "טנטרה-יוגה" ו"טאו-טנטרה" שמו דגש על תרגולים מובנים. האסכולות השמאליות כמו ה"טנטרה השחורה" או ה"טנטרה של יד שמאל" דגלו בשבירת מוסכמות והתניות חברתיות ותרבותיות שנערמו והועברו אלינו מדור לדור, שחרור וחופש מכבלי החברה. הם שמו דגש על איניבידואליות/ייחודיות, חיבור לרצון האותנטי, לטבע ולטבעיות. למרות הגישות השונות והתרגולים השונים, מה שמאחד את כל האסכולות הוא ההתייחסות לאנרגיה המינית כאל אנרגיית החיים.

אושו (1931-1990) אשר החייה את הטנטרה והושפע מהאסכולות השמאליות, לכן שילב תהליכים תרפיוטיים מביו-אנרגיה, פסיכולוגיה וסקסולוגיה ויצר מדיטציות אקטיביות כמו ה"קונדליני" ועוד.

תלמידתו, מרגו אננד (מורתי), יצרה תהליכים ותרגולים נוספים ברוח השפעתו ודרכו, המותאמים לאדם המודרני המתמקדים במדיטציה, נשימה, קול, תנועה, תראפיה, פרקטיקות וטכסים טנטריים.

בשונה לרוב המסורות הדתיות והרוחניות שהתייחסו ליצר המיני כאל שורש הרע, שילבו הטנטרית מודעות מדיטטיבית עם שכלול היכולת הארוטית והאקסטטית כאמצעי ל"שחרור הנפש" והתעלות, תרתי משמע. הפיסול האירוטי על קירות המקדשים בקג'ורהו, צפון הודו, כפי שמופיע גם ב"קאמה סוטרה" (מדע האהבה), מעיד על השפעתה של הטנטרה על התרבות ההודית. הפירוש של המילה טנטרה הוא מארג, מטווה והתרחבות (מקור המילה מסנסקריט, שפה הודית כתובה שאינה מדוברת).

בהצלחה: חייה כספי,
מנחת סדנאות ופעילויות טנטרה.
נכתב על ידי : ירמיהו בן עמי
בהצלחה:
בומבה-סייט שרותי ניהול, קידום ובניית אתרים
אדממה תוכנה לבניית אתרים.

http://ademama.com
כתובת:  טלפון:  דואייל: bana598m@skornikisraelcombat.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: