קורס שוק ההון


כספים >> לימוד שוק ההון

מדוע ללמוד על שוק ההון?
אנשים רבים בוחרים לקחת בימים אלו קורסי שוק ההון כדי לדעת היכן להשקיע את כספם ולהבין האם הוא מושפע מתנודות השוק. גם אנשים שאין להם כל רקע בתחום שוק ההון בוחרים לקחת קורסים אלו כדי להרחיב את השכלתם. במאמר זה נסקור את השאלות הנפוצות של אנשים שאינם מכירים את שוק ההון וננסה לתת מענה טוב יותר כדי להבהיר את מטרות הקורס, תכני הקורס ולדעת האם יש מטרה ממשית בלימודים.

מה לומדים בקורס שוק ההון?
בקורס לומדים את כל היסודות על המסחר בשוק ההון והכספים ומבינים כיצד השווקים בעולם משפיעים על השוק הישראלי. לאחר שלומדים את כל היסודות ניתן לנתח לבד אירועים כלכליים ולהסיק מבקנות כדי לדעת מהם מקומות ההשקעה הטובים ביותר עבור על אחד ואחד. שווקים רבים הם מוסדרים ומפוקחים כמו שוק המניות או שוק הסחורות. עם זאת ישנם שווקים יותר פראיים העלי תנודתיות גבוהה כמו שוק המט"ח שאינו מתאים בדרך כלל לסוחרים הנמצאים בראשית דרכים.

יש תעודה בסיום קורס שוק ההון?
שאלה זו אינה מובנת מאליה כיוון שהלומדים בקורס מתחלקים לשני סוגים עיקריים: סוג אחד הוא אנשים שבאים ללמוד קורס שוק ההון כדי לגשת בסיום הקורס למבחני יועצי השקעות או מנהלי השקעות בארץ או בחו"ל. אנשים אלו רואים בקורס שוק ההון אופק תעסוקתי והם מעוניינים להשתלב באחד מבתי ההשקעות בישראל. סוג שני של אנשים הוא אנשים שהחליטו כי עליהם ללמוד על שוק ההון מסיבות שונות: כי יש להם כסף פנוי להשקעה או שפשוט נמאס להם לקבל את התנודתיות בשוק כפי שהיא ולכן הם מעוניינים להבין טוב יותר את השוק, כדי להעשיר את עצמם.

מילות סיכום על קורסי שוק ההון
כל אחד יכול ללמוד על שוק ההון. גם אם אתם סתם עובדים רגילים ולא מתכוונים בכלל להשקיע ולו שקל אחד בשוק ההון - אתם חייבים ללמוד כיצד פועל השוק כדי שלא תיפגעו ממנו כשתצאו לגמלאות. שוק ההון אינו מורכב כמו שהוא נראה ואינו שונה במידה רבה משוק הכרמל או שווקים אחרים שאתם מכירים. כל יום הוא יום טוב להתחיל ללמוד בו על שוק ההון ועל הכוחות הפועלים בו ומשפיעיים על כספנו ולכן כדי שתתחילו ללמוד עכשיו במקום לחכות למשבר הכלכלי הבא.
נכתב על ידי :דני מילמן
קורסיסט הוא אתר קורסים מקצועי ומקיף.

http://www.coursist.co.il
כתובת:  טלפון:  דואייל: info@coursist.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: