כתיבת תוכן התואם לקידום אתרים


אינטרנט >> קידום אתרים

תוכן הוא הדלק המניע כיום את האינטרנט. רוב זרימת התנועה ברשת זורמת על פי תוכן. מנועי החיפוש העיקריים ובפרט "גוגל" מנתחים את תוכן האתרים ונותנים להם ציונים על פי מאפינים הנלקחים מתוכן האתר. בעלי אתרים שרוצים שכמה שיותר אנשים יכנסו לאתרים שלהם מוכרחים לייחס חשיבות לנושא התוכן באתר ולהתאימו לגוגל ושאר מנועי החיפוש. יש להבדיל בין כתיבת תוכן למאמר בעיתון או לספר ובין כתיבת תוכן להשגת מטרות הקידום באינטרנט. לשם כך, יש צורך בנסיון, מיומנות כתיבה נכונה ובצורת חשיבה התואמת את נושא הקידום האורגני.

תוכן כפרמטר לקידום אתרים
בעבר, מנועי החיפוש ניתחו אתרים על פי תגים מיוחדים שנועדו לנושא זה והוזנו על ידי מקימי האתר. תגים אלו נקראים תגי "מאטה". היום, הרבה יותר מנועי חיפוש חשובים לא מיחסים חשיבות למתגים אלו ומנתחים את האתר על פי התוכן שבו. גם "גוגל" יצאו לאחרונה בהכרזה שהם לא מתייחסים יותר לתגים אלו. זאת משום שמנהלי אתרים רבים הזינו תגים אלו במילות מפתח לא ממש רלוונטיות לאתר בכדי לגרום ליותר כניסות.

באמצעות תוכנה שנקראת זחל מנוע חיפוש מבקר את האתר. תוכנה זו סורקת את האתר ומנתחת את התוכן שבו על ידי חישוב מספר רב של פרמטרים ובכך מחליטה על דרוגו של האתר בתוצאות החיפוש. דרוג האתר מתבצע בהתאמה לתגי מפתח. למשל אתר שידורג גבוה בתג "סדנת מודעות" לא בהכרח יהיה מדורג גבוה בתג "מודעות עצמית".

פרמטרים בתוכן
הפרמטרים בתוכן הקובעים את דרוגו ושייכותו של האתר הם רבים ומתייחסים לתגי מפתח. למשל, כמות התוכן, באיזו תדירות תג המפתח מופיע בתוכן ובאיזו צפיפות בייחס לכמות, כמה פעמים תגי המפתח מופיעים בצורה מודגשת, כמה קישורים יש עם תגי המפתח, כמה תמונות עם תגי המפתח ועוד הרבה פרמטרים כאלו. יש חשיבות אפילו לשמות הקבצים בכתובת העמוד ולשמות קבצי התמונות ואפילו לשם הדומיין עצמו. זוהי רשימה חלקית בלבד של הפרמטרים הנחשבים בניתוח התוכן.

מהי אופטימיזצייה
לכן, בוני אתרים מקצועיים עורכים את דפי האתר עם תכנים המותאמים לפרמטרים הקובעים. ההתאמה לגוגל בפרט ולשאר מנועי החיפוש בכלל נקראת אופטימיזצייה.

הרבה מקדמי אתרים עושים את הטעות של אופטימיזציית יתר לאתר. דבר הנחשב מצד גוגל לספאם ועלול להוריד את דרוג האתר. למעשה, מנועי החיפוש די מתנגדים לעובדה שמנסים לעשות מניפולציות בכדי לשלוט בדרוג ובתוצאות החיפוש. לכן, יש גבול דק בין אופטימיזצייה ובין ספאם וכדאי להיזהר מענין זה. שיטות אופטימיזצייה וקידום לגיטימיות נקראות "כובע לבן" ושיטות פסולות נקראות "כובע שחור". השימוש בשיטת "כובע שחור" יכולות לגרום לנזקים בטווח הארוך ואין להשתמש בהם.

איך לכתוב תוכן לאתר
בראש וראשונה יש לזכור לא להגזים. ולאחר שאמרנו זאת...
אופטימיזצייה לדף אינטרנט מתייחסת לתגי מפתח. למשל: "מודעות עצמית". ובכן, רצוי מאוד שתג זה יופיע במספר פרמטרים עיקרי בתוכן.

- בכותרת דף הדפדפן
- בכותרת הדף עצמו בתג H1
- בתג "מאטה" מילות מפתח
- בתג "מאטה" תיאור
- מספר פעמים בתוכן
- כקישורים בעמוד כשכותרת הקישור הוא התג "מודעות עצמית"
- כתיאור בתמונה
- כמודגש

ישנם עוד פרמטרים אבל רשימה זו היא העיקרית ובהחלט מספקת.

נכון שציינו שגוגל לא מתייחס לתגי מאטה. אבל בכל זאת גוגל הוא לא מנוע החיפוש היחידי ברשת (אם כי בהחלט המשמעותי ביותר) לכן כדאי בכל זאת להשתמש בתגים אלו.וחוץ מזה, זה לא מזיק.

כמו כן, יש לשמור על צפיפות נכונה ולא מוגזמת של תגי המפתח בתוכן. זאת אומרת שתג המפתח יופיע בין 3% ל 4% מכלל התוכן.

הערה: במידה ואין באפשרותכם זמן או אפשרות לבצע אופטימיזצייה לאתר שלכם, עדיף שתכתבו תכנים בצורה הכי טבעית שאפשר. כי גם תוכן שנכתב בצורה טבעית מותאם עם תגי המפתח המתאימים באופן טבעי לחלוטין. העיקר הוא להוסיף ולחדש את האתר בתכנים איכותיים העוסקים בנושא האתר.

לסיכום: אופטימיזצייה של עמוד אינה מספקת בפני עצמה לקידום האתר. אבל במידה והיא באה בשילוב של פעולות קידום נוספות אז התוצאות יכולות להפתיע. חוץ מזה שניתן לכוון את סוג הגולשים ואיכותם על פי תגי המפתח אותם אנו מתאימים בתוכן. זכרו. שימוש בשיטות "כובע שחור" (שיטות לא מקובלות) יכולות לגרום נזק רציני בטווח הארוך.
נכתב על ידי : ירמיהו בן עמי
בהצלחה:
בומבה-סייט שרותי ניהול, קידום ובניית אתרים
אדממה תוכנה לבניית אתרים.

http://ademama.com
כתובת:  טלפון:  דואייל: bana598m@skornikisraelcombat.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: