הכוונה מקצועית


שונות >> לא מוגדר

ההחלטה על תחום העבודה או המקצוע שבו נעסוק במהלך חיינו היא אחת ההחלטות הקשות והגורליות שאדם צריך לקבל במהלך חייו. החלטה מוטעית של הכוונה מקצועית אשר לא מתאימה לנו ושלא נעשתה מהשיקולים הנכונים תגבה בעתיד מחיר של תיסכול, אנרגיה, זמן ובעיקר הרבה כסף.

ברגע ההתלבטות לגבי עתידכם, חשוב לבצע כל צעד שתוכלו, גם אם אתם בטוחים שאתם מכירים את עצמכם. זה לא הזמן והמקום לחסוך או להתעצל כי אפשר לשלם על זה ביוקר בהמשך.

להלן שלושה שלבים שחשוב לבצע על מנת להיות שלמים יותר עם ההחלטה:

· מבחנים פסיכוטכניים להכוונה מקצועית אשר כוללים שיחה עם פסיכולוג תעסוקתי.

המבחנים יכולים לאתר כישורים כלליים אצלכם והפסיכולוג התעסוקתי יכול להפיק מידע נוסף על סמך התנהגותכם ושפת הגוף שלכם. חיילים משוחררים מקבלים את המבחנים הללו במחיר מסובסד ביחידה להכוונה חיילים משוחררים. ניתן גם לבצע מבדק בחינם ביורם לימודים.

· ניתוח גרפולוגי להכוונה מקצועית.

הניתוח הגרפולוגי מצויין לאיתור כישורים שהמבחנים הפסיכוטכניים והפסיכולוג התעסוקתי אינם מסוגלים לאתר כמו יכולת מכירה, איכפתיות, אחריות, דבקות במשימה וסינדרומים מובילים אחרים באישיות הכותב. חשוב שהניתוח יתבצע על-ידי גרפולוג מקצועי מוסמך.

· לימוד על מקצועות.

חשוב שתערכו תחקיר על מסלול הלימודים הנדרש, אופן העבודה, שעות העבודה והשכר שאותו מרויחים בהתחלה ולאחר 10 שנים. ישנם אתרים רבים באינטרנט שאפשר להיעזר בהם כמו אתר "click1" אשר מכיל מידע על לימודים ומוסדות לימוד, אתר "נרשמים", "יורם לימודים" ועוד.

גם לאחר ביצוע שלושת הצעדים הללו, חשוב שתתלבטו שוב עם עצמכם ותתבשלו זמן מה עם המידע שקיבלתם. זכרו כי אף אחד אחר לא יכול להחליט בשבילכם ושבסופו של דבר יהיה עליכם לקבל את ההחלטה לגבי ההכוונה המקצועית בעצמכם.

----------------------------------------------------------------------------------------

עופר בן-חורין הוא גרפולוג מוסמך, בעל תואר M.A. מטעם אוניברסיטת חיפה. הוא משמש מנהל המכון הישראלי להכוון גרפולוגי- תעסוקתי ומרכז פורומי הכוונה מקצועית באתר "תפוז".

אפשר להפנות שאלות בתחומי ההכוונה המקצועית למומחי הפורום

ניתן לקבל ניתוח הכוונה מקצועית במחיר מסובסד באתר כיוון-.

----------------------------------------------------------------------------------------

זכויות המאמר שמורות לבן-חורין עופר-המכון הישראלי להכוון גרפולוגי-תעסוקתי. כל המעתיק או מפיץ ללא רשות יתבע לדין.
נכתב על ידי :עופר בן חורין
בן-חורין עופר-המכון להכוון גרפולוגי, גרפולוג מוסמך, M.A- אוניברסיטת חיפה, חבר האגודה האמריקאית-AAHA והאגודה הישראלית לגרפולוגיה יישומית. עד מומחה בבתי משפט לאיתור זיופי חתימות ומסמכים ניתוח כתב יד גרפולוגי מסובסד להכוונה מקצועית דרך האינטרנט ומיון מועמדים למשרות- ניתן לקבל באתר כיוון: http://www.kivon.co.il אימייל- offer-b@inter.net.il 050-5549987

www.kivon.co.il
כתובת: ת.ד. 415, נשר טלפון: 050-5549987 דואייל: offer-b@inter.net.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: