בטיחות מתקנים מתנפחים


אומנות ובידור >> אירועים
מאמר זה מיועד למפעילי מתקנים ואטרקציות באירועים , כמו כן חשוב לכל הורה או לקוח המזמין אטרקציות ליום הולדת, או לאירועים אחרים לדעת את נהלי הבטיחות החשובים. חשוב לציין שהמשפט :" מה שעולה בזול בסוף עולה ביוקר" הוא משפט אמיתי שכדאי לקחת אותו בחשבון לפני הזמנת אירוע .

תעודת מפעיל –
בהזמנת אירוע ,חשוב לדעת שכיום חובה שלכל מפעיל תיהיה תעודת הסמכה על קורס של מפעיל מוסמך , הקורס מתבצע ע"י החברה למתנסים וכולל דגשים חשובים בהפעלת מתנפחים, חשוב לציין כי ללא תעודת המפעיל ולמרות שקיים ביטוח לעסק במקרה של פציעה הביטוח לא תמיד יכסה את הנזק.

מתקני מים לבריכה - מתקנים לבריכות שחיה דורשים מיומנות רבה וידע רב לתפעול ולבטיחות בעבודה , השילוב של מים וחשמל בניפוח המתקן המתנפח , עיגונו בצורה בטיחותית לבריכה והתנהלות נכונה בתפעול המתקנים בבריכה הינם המרכיב החשוב ביותר לפעילות מהנה ובטיחותית , חשוב ביותר לא להתפשר בהזמנת מפעיל לא מיומן לפעילות בבריכה כגון : גשר צף מתנפח, מגלשות לתוך המים וכל מתקן אחר לפעילות עם בבריכה .

מתקנים משולבי מים - פעילות עם מתקנים רטובים כגון: מגלשות , מגלשת קצף, בריכות השתכשכות וכל סוג אחר של מתקנים משולבי מים דורש ידע וניסיון רב בהפעלת מתקנים משולבי מים . גם פה כמו בכל פעילות אחרת,חשוב לא להתפשר בהזמנת מפעיל לא מקצועי

ביטוחי מתקנים - מפעיל מתקנים מתנפחים רציני , חייב להיות מצוייד בביטוח צד ג המכסה פציעות הנגרמות באירוע עם האטרקציות והמתקנים, בנוסף לתעודת המפעיל מתקנים מוסמך , חשוב לציין כי ישנם מפעילים אשר עובדים ללא ביטוח צד ג וסומכים על המזל , חשוב לדעת כי ברגע שאתם לוקחים מפעיל אשר אינו מצויד בתעודת מפעיל מוסמך וכן בביטוח צד ג על הפעילות זה שווה ערך לנהג הנוהג ללא רישיון נהיגה .

אישורי בטיחות - במסגרת העבודה עם מתנפחים וכתנאי נוסף לעבודה בטוחה ולאירוע בטיחותי ישנו חוק שכל מתקן וכל אטרקציה חייבת לקבל אישור שנתי על תקינותה ממהנדס קונסטרוקטור אשר בדק את בטיחות ושלמותם , לכל אירוע שכולל אטרקציות ומתקנים חייב המפעיל להציג דוח שקיבל מקונסטרוקטור שמאשר את המתקנים והאטרקציות הנמצאים באירוע ע"י דוח שנתי .
אירועים המוניים - באירועים המוניים , מעבר לביטוחים , תעודת מפעיל מוסמך של מתקנים ואישורי מהנדס בטיחות שנתיים , יגיעו למקום האירוע גם בודק של משטרת ישראל וקצין בטיחות מטעם הרשות המארגנת של האירוע.

באירועים אילו נבדקים פורמטים רבים הקשורים לבטיחות עד לאישור האירוע. כגון: קיבוע, מזרני בטיחות, גידור איזור האירוע וכבלי החשמל המחוברים למפוחים , מטפי כיבוי אש , על המפעילים להיות מעל גיל 18 וללא עבר פלילי ועוד פורמטים רבים , דגשים אליו רק יכולים לחזק עבורכם את ההכרה כי במתקנים ואטרקציות חשוב לקחת מפעיל מקצועי ואחראי אשר בידיו כל האישורים והניסיון להקים עבורכם אירוע מושלם ובטיחותי.
נכתב על ידי :ליעוז כספי
בברכה צוות גנרל גרופ הפקות אירועים http://www.generalgroup.co.il

http://www.generalgroup.co.il
כתובת: מושב אחיסמך טלפון: 0503334795 דואייל: i_zikri@netvision.net.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: