איך לחסוך כסף בלי להשתגע


בית ומשפחה >> בית ומשפחה

  תשדרג את הרכב, תשדרג את הטלפון, תשדרג את החיים שלך. נו, באמת – תסתכל על עצמך, מה יחשבו השכנים שלך? החברים שלך? מה תחשוב עלייך המשפחה שלך? אנחנו נוטים לתת לבני אדם אחרים לשפוט אותנו, ואנו שופטים את עצמנו בחומרה רבה פי כמה וכמה. לרוע המזל, יותר מדי פעמים אמת המידה השופטת היא זו הצרכנית. מילא כמה כסף אתה מרוויח, זה עוד פחות מעניין אותנו מאשר – כמה כסף אתה מוציא? אוהו, זה כבר עניין מעניין בהרבה. כי מה אכפת לי מהמינוס שלך בבנק, האוטו החדש והאייפד אומרים לי אחרת, וזה בעצם מה שחשוב, כי זה מה שרואים. אם אתם דווקא מבינים אחרת, אם אתם רוצים ללמוד איך לחסוך כסף כדי שיישאר לכם באמת תקציב מספק כדי לחיות טוב, כדי לבלות עם משפחה, להשקיע בחינוך, בבית, בסביבה הקרובה שלכם ובחיים האמיתיים שלכם, לא רק אלה שנראים כלפיי חוץ, דעו שיש הרבה דברים שאתם יכולים להפסיק לעשות כבר מהיום, כדי לחסוך הרבה, הרבה כסף. הנה זה בא:
 1. לא לקנות מותגים. זה נורא פשוט, יכול לחסוך עד 50% ממשהו כמו חצי מההוצאות שלכם. לא מאמינים לי? תחשבו על הרהיטים שלכם. עכשיו על הבגדים שלכם. יופי, נמשיך: הצעצועים והמשחקים של הילדים שלכם? הבגדים שלהם? הנעליים שלכם? איזה שעון יש לך? ואיזה טלפון סלולרי? אוקיי, אמרתי מספיק. הבנתם.
2. חלק גדול מהקניות שלכם יכולות להיעשות באמצעות אתרי יד שנייה ואפילו השאלה מחברים. תיק נסיעות, מסחטת מיץ, מזוודה, מקדחה, ספה...להמשיך? הבנתם את הרעיון. ישנם הרבה מוצרים שאנו משתמשי בהם לעיתים רחוקות, או מוצרים יקרים מאוד שאפשר לחסוך בעלויות שלהם על ידי קניית יד שנייה, או על ידי שימוש משותף. בואו נאמר את האמת, זה גם שומר על הסביבה.
3. דלק – נסו לנסוע ביחד כאשר זה אפשרי. חנו במקום החניה הראשון שמצאתם. תרכזו את כל הסידורים שלכם ליום אחד. 4
. קניות – פשוט תתרחקו מהקניון עד שבאמת תצטרכו משהו, ותוותרו עליו בתור מקום בילוי. יש מקומות נוספים.
5. חשבונות – למדו לקצץ בחשבונות מים, חשמל, טלפון ותוכלו לחסוך אלפי שקלים בשנה. כל צעד שתעשו בכיוון של לחסוך כסף יזרים לכם אדרנלין יותר מכל רכישה חדשה, וזה מניסיון. בהצלחה!
נכתב על ידי :תור כספי
מאמר מאת בלוג כסף שבו תוכלו לקרוא, להגיב ולשתף אודות כלכלת המשפחה, איך לעשות כסף ועבודה מהבית

כתובת:  טלפון:  דואייל: torcaspi@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: