הטיפול במחשב חשוב


טכנולוגיה >> מחשבים וטכנולוגיה

כיום אין כמעט בית בישראל שאין בו לפחות מחשב אחד או שניים ו/או מחשב נייד, המחוברים לרשת האינטרנט.
המחשב משמש לצרכי מסחר, תקשורת, קניות, ביצוע תשלומים שונים, פנאי ועוד...

המחשב, גם אם הוא מחשב נייד, בנוי מרכיבים אלקטרוניים ומכאניים, ומשום כך ניתן לדמותו ל- מכונית.
כמו למכונית כך גם למחשב, ישנו בלאי טבעי, נדרשים תיקונים, ואפילו טיפולים שוטפים (למניעת תקלות).

לצערי הנוהג כיום הוא: "כל עוד המחשב שלי תקין אז הכול בסדר...לא נוגעים!"
אך עם הזמן... אבק רב מצטבר בו, המחשב נתקע, מתחמם, קבצים נפגמים והוא כבר לא מתפקד כשם שהיה חדש בעת רכישתו.

רוב האנשים לא ישימו לב לכך, ולא יטריחו עצמם לטפל בו או להביאו אל טכנאי מחשבים שיבדוק את מצבו ויציע טיפול, כי מבחינתם למעשה המחשב עובד אז הכול בסדר... וחוץ מזה.. "למי יש זמן להתעסק עם תיקון מחשב עכשיו..", "הוא נועד לשרת אותי ולא להיפך..", אבל...

לפתע פתאום, (כן, בטח.. ממש הפתעה...) מתעוררות בעיות שונות המפריעות לעבודה התקינה של המשתמש, בעיות כמו, ניתוקים באינטרנט, המחשב נכבה, תוכניות ש"נופלות" תוך כדי עבודה, מגלים שהייתה פריצה למחשב, ועוד תופעות שונות ומשונות עד כדי שאם לא יטופלו בזמן הן יגרמו להשבתת המחשב כלל.

רוב הבעיות הינן בעיות תוכנה כגון: חדירת וירוס, תכניות שחדלו מלפעול, קובץ מערכת שנמחק, תוכנות זדוניות המשתלטות על הדפדפן, ו/או שולחן העבודה, אנטי וירוס שחדל מלפעול, ועוד...
עם זאת קיימות גם בעיות אחרות המוגדרות בעיות חומרה, כלומר בעיות המצריכות החלפה/תיקון של רכיבים, כגון: מאווררים רועשים, ספק כוח ששבק חיים, דיסק קשיח פגום... ועוד..


הפתרונות המוצעים לבעיות אלו הם ארבעה:

1. להחליט לטפל/לתקן את המחשב לבד ובעצמנו – דבר זה לא מומלץ כלל אלא אם יש לך ידע טכני במחשבים, ואת היכולת לפרק לנקות ולהרכיב לבד מערכת מחשב שלמה על חלקיה השונים, ויש בידך גם את הידע, האמצעים והציוד הדרושים להרכבתה. (מערכת הפעלה ותוכנות עזר, משחה טרמית למעבד, לחץ אוויר, חלפים זמינים לצרכי בדיקה וכו'). – אם אין לך את זה, הנזק שעלול להיגרם הוא רב מן התועלת!
ואם יש לך את כל אלו,אשריך! ייתכן מאוד ופתרון זה טוב לך, ויחסוך לך כמה מאות שקלים שסביר כי טכנאי PC היה גובה ממך...
2. לקחת בעצמנו את המחשב לחנות/למעבדת תיקון מחשבים , תחילה יש לנתק (בזהירות!) את כל החיבורים מהמחשב, – דבר זה כרוך בזמן, בנסיעה כפולה (לקחת ולהחזיר) ובמאמץ הנדרש "לסחוב" את המחשב אל ומאת החנות/המעבדה ומן הסתם גם בהוצאה עבור התיקון/טיפול.


3. להחליט על קניית מחשב חדשזה הפתרון הכי יקר והפחות מומלץ הואיל ויש להעביר חומר ישן, תוכנות, תמונות וקבצים חשובים נוספים מהמחשב הישן אל המחשב החדש, ודבר זה מצריך לעיתים שעות של עבודה כל זאת בהנחה כמובן, כי יש את הידע הנדרש לביצוע משימה זו, או לחילופין ניתן לשלם ל - טכנאי מחשבים שיבצע את ההעברה, אבל אז העלות הכוללת תהיה יקרה יחסית (משום שיש את עלות המחשב החדש, ובנוסף את עבודת העברת החומר ע"י טכנאי מחשב).

היתרון: יש לנו מחשב חדש, המתחיל להתיישן מרגע הפעלתו...

יתרון נוסף לנוקטים בדרך זו, הוא: ניתן להשתמש במחשב הישן באופן שונה ומועיל...


4. להזמין טכנאי שירות מחשבים על מנת שיבדוק ויתקן ובמידת הצורך ייקח את המחשב וישיבו תקין. – בד"כ זה יהיה הפתרון הנכון והמומלץ ביותר, אשר עלותו סבירה לחלוטין ביחס להוצאה – טכנאי מגיע תוך תאום מראש של היום והשעה הנוחים לך, מתקן/מטפל במחשב בו במקום, ו/או לוקח אותו ומשיבו תקין! – בכל מקרה זה חוסך גם את כאב הראש הנלווה לבחירת מפרט מחשב, בניית מחשב חדש, נסיעה, החלפות ובכלל... כל מה שכרוך ב- לקנות מחשב, אשר על כן זהו הפתרון הטוב ביותר.

אז כיצד בוחריםטכנאי מחשבים
?

חשוב להקפיד
שיהא זה טכנאי מחשבים שהומלץ לך ע"י מכרים/חברים/משפחה, ואתה התרשמת מהשרות והיחס שלו, מרמת מקצועיותו, ומרמת סבלנותו ונכונותו לפתור בעיות מורכבות, כך שתוכל לסמוך עליו.

בעיני הטוב והנכון ביותר הוא להשתדל לעבוד עם טכנאי מחשבים אחד קבוע - שהוא יהיה הטכנאי שלך!
טכנאי קבוע ילמד ויכיר את הצרכים שלך או של העסק
שלך, את אופן עבודתך והדרישות שלך ממערכות המחשוב, יקשיב לך ויציע פתרונות הולמים המותאמים לך ולצרכיך.
ולא פחות חשוב, יש לשים לב כי טכנאי המחשבים ממוקם במרחק גיאוגרפי סביר מאתר המחשב בו הוא מטפל, כך יוכל הוא להעניק מענה הולם במקרים דחופים שלא בשעות העבודה המקובלות.

ולא לשכוח:

*המחשב
עובד ומשרת אותנו נאמנה, לעיתים אף 24 שעות ביממה, חשוב וצריך להעניק לו טיפול שוטף על בסיס קבוע, טיפול שמטרתו למנוע בעיות עוד לפני שהם מתעוררות וגורמות להשבתת העבודה, (זוכרים את המכונית...?).

*חשוב וכדאי לעבוד עם טכנאי מחשבים,
המכיר את צרכינו ודרישותינו ממערכת המחשוב, עליו אנו יכולים לסמוך, שכן ידוע הוא, כי בעיות במחשב תמיד יגיעו דווקא ברגע שצריכים אותו למשהו מאוד חשוב ודחוף...

*חייבים להתקין תוכנות אבטחה והגנה כמו: אנטי וירוס, ו - חומת אש,
על מנת למנוע חדירת וירוסים ו/או תוכנות ריגול זדוניות.

*אם לא יודעים ו/או לא מעוניינים לטפל לבד במחשב,
כדאי להזמין מעת לעת טכנאי מחשבים לביקור סדיר עוד כשהמחשב תקין (!) על מנת שיבדוק אותו, יעדכן תוכנות במידת הצורך ויבצע טיפול שוטף במחשב.
דבר זה ברוב המקרים ימנע את הצורך לבצע תיקון מחשב, או גרוע מכך – פירמוט מחשב, שלא לדבר על התקנת תוכנות, התקנת מערכת הפעלה מחדש, חיבור מחשב למדפסת חיבור לאינטרנט,התקנת רשת ועוד...

* כדאי להשתמש בכלים העומדים לרשותינו בחינם ולבצע תחזוקה עצמית מינימלית למחשב:

1. Everest - תוכנה הבודקת את חומרת המחשב ומספקת מידע על הרכיבים שלו.

2. Speedfan - תוכנה הבודקת את מהירות המאווררים, טמפרטורת המעבד ועוד...

זכרו כי מחשבים המטופלים היטב, חסינים יותר בפני "וירוסים" , מאריכים שנים, ובעיקר מעניקים למשתמש שרות יעיל, מהיר, נחת ושקט נפשי...

נכתב על ידי :KGS Team

http://www.kgs4u.com
כתובת: רחובות טלפון: 08-9462777 דואייל: kgsys@walla.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: