איך לבחור חברת עיצוב גרפי לעסק


עסקים >> משאבי אנוש

מאחר וקיימת תחרות בלתי פוסקת ותחכום רב בסקטור העיסקי, ישנה חשיבות גדולה לבחירת המעצב הגרפי שלך. קריטריון זה הוא חלק חשוב מהשיווק והתדמית של המוצר או השרות ועבודת העיצוב הגרפי הינה גורם בעל משקל רב בתוצאה הסופית של הצלחת העסק. בסופו של דבר, עיצוב גרפי משרת את המטרות השיווקיות ומשמש כלי לפרסום, לתדמית ולשיווק. חברה המשווקת שרותי גרפיקה בעלת נסיון וכוללת פתרונות נלווים לעיצוב, כגון הפקות דפוס, צילום, קופרייט וכו'. מסוגלת לעזור בצורה משמעותית בהצלחת שיווק המוצרים או השרות של בית העסק ובסופו של דבר להגדיל את מחזור המכירות.

הגדרת המושג עיצוב גרפי?

ובכן, אם אתם מעוניינים בעבודה אומנותית יפה, אני יכול לצייר לכם ציור יפה או לצלם תמונה מרשימה שתוכלו לתלות לכם בסלון בבית ולהנות להביט בה. זאת אומנות אבל עדיין זה לא גרפיקה. למעשה גרפיקה היא "רתימת האומנות למטרת השיווק". גרפיקאי הוא אומן שעושה שימוש בכישרון שלו למטרות פרסומיות, תדמיתיות ושיווק. אומן מוכשר ככל שיהיה בלי גישה לתחום הפרסום והשיווק, ישאר אומן אבל לא גרפיקאי. זכרו, בסופו של דבר המטרה היא למכור יותר ושבית העסק ירוויח.

זהות תאגיד או מותג.
מעצבים מקצועיים ומנוסים משתמשים בכישרון וביצירתיות שלהם כדי לבנות תדמית נכונה. עיצוב תדמית נכונה וזהות המותג יכול לקבוע את ההבדל בין כשלון להצלחה. אין פה חוקיות קבועה. מה שמתאים לתחום מסויים או לקהל כל שהוא אינו מתאים לתחום אחר ולקהל ההמתאים שלו. תוכלו ליצור את תרופת הפלא לחיי נצח, באריזה המעוצבת בצורה לא נכונה, אף אחד לא ישים לב אליה או שהתדמית שהיא תשדר תהיה תדמית של תרופה לא אמינה ולא בטוחה ואז, השורה התחתונה היא כשלון.

סיפור מהחיים
בתחילת דרכי כשהייתי מעצב גרפי חסר נסיון. נכנס למשרדי לקוח שרצה למתג מוצר חדשני שנראה יוקרתי מאוד והוא מצא תהליך שאפשר לו לייצר את המוצר בזול מאוד. אני כל כך התלהבתי שניגשתי למלאכה ועשיתי כל מה שיכולתי בכדי לעצב, לשווק ולקדם את המוצר. פרוספקט, כרזה וכמובן אריזה. העיצוב יצא מוצלח ויוקרתי מאוד. הלקוח התלהב ויאלה לדפוס. כעבור שבועיים ואחרי שהמוצר יצא לשוק הסתבר שהמכירות באופן יחסי לציפיות היו מאכזבות ביותר. ניסינו להבין ביחד עם הלקוח מה יכולה להיות הסיבה ודי התקשנו. משום שהמוצר נראה מדהים. המחיר זול בטרוף. אז מה? ובכן, לא התעצלתי וביקשתי מהלקוח שיאפשר לי לבקר במספר נקודות מכירה בכדי שאוכל לבחון את תגובות הצרכנים. במשך יום שלם עמדתי באחת החנויות ובחנתי את תגובות האנשים למוצר. בשלב מסויים התקרבו 2 נשים למוצר, הסתכלו, התפעלו, לקחו את המוצר ובחנו אותו מקרוב ואז החזירו את המוצר למדף והמשיכו לטייל בחנות.ניגשתי אליהן וביקשתי לשאול אותן מספר שאלות. כשהסכימו שאלתי את דעתן על המוצר וקיבלתי תגובות נלהבות וחמות. אם כך למה לא לקחתן את המוצר לקופה שאלתי. תשובתן היתה, עזוב זה יקר מידי בשבילנו. ושאין להן תקציב למוצרים יוקרתיים שכאלו. התשובה הזאת מייצגת תשובות דומות שקיבלתי גם מאחרים. וכשאמרתי להם מה המחיר, הם מייד חזרו למדף ולקחו איתם את המוצר לקופה. ובכן, הטעות הייתה עיצוב יוקרתי מדי.כמובן שחזרתי מייד לשולחן האור שלי והתחלתי את כל המלאכה מחדש מבלי לחייב את הלקוח. עיצבנו תדמית למוצר ששידרה יוקרתיות יותר עממית והדגשנו את המחיר וההצלחה הייתה גדולה מאוד.

זוהי דוגמה שמייצגת את החשיבות בנסיון ובהבנה הכוללת של הגרפיקאי שלכם במכלול תחומי השיווק והפרסום. מעצב טוב ומקצועי הוא מי שיש לו נסיון ואת הידע המקיף של התחום. כולל הפקות דפוס, שיווק, ייחסי ציבור, צילום ועוד.

אחריות כוללת של הגרפיקאי
חברת עיצוב גרפי מקצועית מעצבת במחשבה שיווקית. משילוב תמונות או אלמנטים גרפיים, קביעה נכונה של גופנים והגדרות טיפוגרפייה ועיצוב נכון לתחום הרלוונטי ולקהל הפוטנציאלי שלו. מומלץ מאוד שהמעצב הגרפי שתבחר יהיה אחראי גם על שאר האלמנטים בהפקה. כמו הדפוס, הצילום וכדו'. זאת בכדי למנוע אי הבנות ולרכז את האחריות לגורם אחד. כמובן שבוחרים בחברה המתאימה, יש לבדוק גם את יכולת התקציב של בית העסק שלך ואת הכימייה האישית בינך ובין המעצבים.

לסיכום: זיהוי ובחירה נכונים של מעצבים גרפיים שמתאימים לחברה שלך, יכולה להיות משימה קשה שיכולה לקחת זמן. אבל ברגע שמצא את המעצב הגרפי או החברה למתן שירותי גרפיקה הנכונים לך, יש ברשותך כלי חשוב מאוד להשגת מטרות העסק שלך. יש אדם או חברה שאתה יכול להתייעץ ולהריץ רעיונות וסיורי מוחות. לכן, מומלץ לבחון את האפשרויות ולהשקיע בכך חשיבה ועבודה רבה. כי בדרך כלל, מעצבים גרפיים זה קשר לטווח ארוך. ועבודת עיצוב נכונה ומקצועית משתלמת לטווח הארוך.
נכתב על ידי : ירמיהו בן עמי
בהצלחה:
בומבה-סייט שרותי ניהול, קידום ובניית אתרים
אדממה תוכנה לבניית אתרים.

http://ademama.com
כתובת:  טלפון:  דואייל: bana598m@skornikisraelcombat.co.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: