איך לבחור מיטה טובה


קניות ומוצרים >> שונות

החשוב ביותר: נוחות!

להבדיל מרהיטים שנועדו בעיקר לנוי, המיטה היא רהיט שימושי בראש ובראשונה. בשל כך, יש להקפיד ולבחור את המיטה לפי מידת נוחותה. כאשר אנו מדברים על נוחות, אנו מתייחסים ליציבותה ומוצקותה של המיטה, לנוחות השכיבה עליה (וראו את הסעיף העוסק בבחירת המזרון), לנוחות הישיבה עליה, כלומר גובהה מהרצפה, ולקיומו של ראש מיטה המאפשר השענות נוחה.

בנוסף, יש לשקול גם את נוחות התחזוקה שלה ותחזוקת החדר (למשל, האם קל להזיז את המיטה בעת שטיפת הרצפה?), ואת שאלת השתלבותה עם שאר מרכיבי חדר השינה (למשל ריהוט נוסף או מיקום החלונות, הדלתות והשקעים). בבתים בהם קיימת מצוקת אחסון, 'נוחות' פירושה גם מיטה בה מנוצל החלל שמתחת למזרון לשם אחסון. פרט לכל אלה, נודעת חשיבות רבה גם לנוחות הקנייה, כיוון שרכישת המיטה והמזרון עשויות להמשך זמן מה, כשהן כרוכות במספר ביקורים בחנות הרהיטים (למשל, במקרים בהם הקונה בוחר להחליף את סוג המזרון לאחר שהתנסה בו בתקופה שניתנה ע"י בעל החנות).

לבחור מזרון טוב

למרות שלרוב נוח יותר לקנות את המיטה והמזרון באותה קניה, אפשר למעשה לקנותם בנפרד, כל עוד הם מתאימים במידותיהם. באופן זה ניתן להרכיב עם הזמן מיטה לטעמנו עם מזרון מפנק ככל האפשר. כך או אחרת, המיטה צריכה לשקוע מעט כשנשכבים עליה, להיות רכה ונעימה ועם זאת מוצקה מספיק כדי לתמוך בגוף. כשמדובר במיטה זוגית, רצוי לבחור גם מזרון גמיש דיו לבודד את תנועותיהם של שני בני הזוג, כך שלא יפריעו זה לזה.

פרט לפינוק, תפקידו העיקרי של המזרון הוא להעניק לנו שנת לילה טובה. בעיות בריאותיות כמו שרירים תפוסים, כאבי גב ונוקשות בבוקר, ולעומתם שינה טובה במיטה אחרת, עשויים להצביע על כך שהגיע הזמן להחליף את המזרון.

כיום שוק המזרונים מציע שפע של אפשרויות, ובהן מזרוני ספוג, מזרוני קפיצים, לטקס, ויסקו ופולימרים חדשניים אחרים, פוטונים, מזרוני מים, ומזרנים המשלבים בתוכם חומרים שונים. החשוב ביותר בעניין הזה אינו סוג המזרון, אלא התאמתו לגופכם ולהעדפותיכם האישיות באשר לרכותו ולמרקמו. אם מדובר במיטה זוגית, יש לבחור את המזרון ביחד, כדי להבטיח שיתאים לשני בני הזוג. בעת הבחירה, עליכם להישאר על המיטה לפחות 10 דקות כדי להעריך האם היא נוחה לכם ולא להגיע לחנות כשאתם עייפים, כיוון שאז כל מזרן יראה לכם נוח.

מחיריהם של המזרנים השונים מגוונים מאד, כשבסופו של דבר, המזרון ייבחר בהתאם לתקציב שתקצו לנושא. עם זאת, יש לזכור שהפערים במחירים אינם מצביעים בהכרח על פערים באיכותם של המזרנים. פערים אלה יכולים לנבוע מעצם קיומם של פתרונות שונים, איכותיים במידה שווה, לצורך האנושי במצע נוח לשינה, בהתאם לטעמים השונים, הטכנולוגיות והחומרים העומדים לרשות המהנדסים.

מידות המיטה

הבחירה בגודל המיטה נקבעת על פי מספר שיקולים, בעיקר הצורך במיטה רחבה דיה להלין את שני בני הזוג בנוחות, והרצון במיטה מרשימה בגודלה, לעומת המגבלות אותן מציבים שטח החדר, סגנונו ועומק הכיס.

כך או אחרת, יש להצטייד במידות החדר המדויקות ברכישת מיטה חדשה, כדי להמנע מקניית מיטה גדולה מדי לחלל. ככלל, יש להשאיר משני צדי המיטה מעברים בני 60 ס"מ לפחות, כדי להבטיח גישה נוחה לשני בני הזוג, ואפשרות להציב שידות לילה משני צדי המיטה.

כאשר מדובר במיטת ילדים או נוער, השיקולים שונים במקצת, כיוון שאנו רוצים מיטה רחבה דיה לשינה נוחה ולא דחוקה, אשר תשאיר, מאידך, מרחב מספיק בחדר לתנועה, למשחקים, לארוח חברים ואפילו להלנתם מדי פעם. בהקשר זה, יצרנים רבים מציעים מיטות המצוידות במיטת ארוח פשוטה, הנשלפת בעת הצורך מתחת למיטה עליה ישן הילד באופן קבוע. פתרון אחר לעניין הוא מיטה בגודל של מיטה וחצי, בה ניתן להלין שני ילדים בנוחות. הורים רבים אפילו בוחרים בפתרון זה כמיטת הקבע של הילדים, כיוון שגם הם, כמו המבוגרים, אוהבים להתכרבל זה עם זה, ובמקרים רבים מעדיפים לישון ביחד ממילא.

אז איך למצוא מיטה טובה?

קחו את הזמן, אספו הצעות מחיר מחנויות שונות ובחרו במיטה הטובה ביותר שתהלום את צרכיכם, את העדפותיכם האסתטיות, את שטח חדר השינה ואת יכולותיכם הכלכליות. כדאי לבחור את המיטה הטובה ביותר שבאפשרויותיכם, כי זו תקבע את איכות השינה שלכם, ובעקבותיה, גם את איכותן של שעות הערות.

בהצלחה!

המאמר נכתב ע"י צוות -AEF אתר הרהיטים הגדול בישראל.

נשמח לקבל את תגובותיכם והערותיכם בתיבת 'צור קשר' באתרנו רהיטים.

אודות החברה:

ענק הרהיטים AEF מזמין גם אתכם להצטרף לאלפי משפחות ברחבי העולם הנהנות ממגוון ריהוט יוקרתי ואיכותי במחירים אטרקטיביים.

קולקציית הרהיטים שלAEF מאופיינת בסגנון עכשווי ומותאם לצרכיו של הלקוח הישראלי, בטעמים שונים: קלאסי, אלגנטי ומודרני. באתר הבית שלנו תוכלו למצוא מגוון רהיטים בעיצוב מודרני הכולל: ספות בד, ספות עור, מערכות ישיבה, כורסאות, סלונים פינתיים, חדרי שינה, מזרונים, שולחנות סלון, פינות אוכל ועוד.

חדש באתרנו: ריהוט בסגנון עתיק, מרשים ונוח להפליא ובמגוון סגנונות, בינהם בארוק, רוקוקו, ויקטוריאני, רנסנס ועוד.

כל הרהיטים מעוצבים, מתוכננים ומיוצרים תחת פיקוחה של חברת AEF ואבטחת האיכות שלה.

AEF קיבוץ חורשים (מחלף חורשים כביש 6)

טל. 03-9711770

www.aef.co.il

מילות מפתח:

רהיטים,ריהוט,ספות,חדרי שינה,פינות אוכל,סלונים,סלון,מערכות ישיבה,מערכת ישיבה,ספה,ריהוט עתיק,רהיטים עתיקים,חדר שינה,ספות פינתיות,שזלונג,פינת אוכל,ספה נפתחת,מזרונים,שולחן סלון,שולחן אוכל,ריהוט לבית,רהיטים לבית,חנויות רהיטים,מזנון לפלזמה,בידורית,כורסאות,מיטות,שידות,מזרנים,כסאות אוכל,ריהוט משלים,שולחנות אוכל,פינות בר,כסאות בר,שולחנות,שולחנות סלון,ספות עור,מזנונים,פינות ישיבה,כורסאות טלויזיה,מיטה וחצי,מיטות נוער
נכתב על ידי :יוסי חיו
AEF אתר הרהיטים הגדול ביותר בישראל. AEF מציעה מבחר רהיטים בעיצוב חסר מעצורים, נוחות מושלמת, איכות ללא פשרות ושילוב של הנדסת אנוש. AEF מציעה ריהוט איכותי ומתמחה במערכות ישיבה סלונים (ספות) מבד ואלקנטרה, כורסאות, חדרי שינה, מזנונים, פינות בר, פינות אוכל, מזנונים לפלאזמה ועוד. http://www.aef.co.il support@aef.co.il קיבוץ חורשים (מחלף חורשים כביש 6) טל. 03-9711770

http://www.aef.co.il
כתובת: קיבוץ חורשים טלפון: 03-9711770 דואייל: aef888@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: