מדוע עיצוב זה לא קישוט?


חינוך וילדים >> חינוך ולימודים

קישוטים זהו לא מושג הקיים בתחום גרפיקה או בתחום העיצוב הגרפי, וכמו שאומרים "לא בבית סיפרנו" . הגרפיקה עצמה אמורה לשדר יוקרה לכל, ורלוונטיות לקהל היעד הרלוונטי לגבינו/לגבי הלקוח שלנו. כלומר תמיד נשתדל לשמור על ניקיון בגרפיקה ובעיצוב הגרפי ועל החוקים של תורת הצבעים.

 אנו נדאג שהצביעה תמיד תתבצע לפיי אלמנטים גראפיים עפ"י קטלוג של חברת פנטון בכדי לשמור על רצף אחיד בהדפסות העתידיות שיתבצעו. אנו אמורים להחדיר לקהל היעד הרלוונטי כי המוצר של הלקוח שלנו הוא הכי טוב.הרי המטרה העיקרית היא לעזור ללקוח שלנו להגדיל את מכירותיו ובעקבות כך את רווחיו.זאת אני עושים באמצעות שרותי העיצוב הגרפי שאנו מספקים ללקוח שלנו. תמיד חשוב לזכור כי למעצב הגרפי ישנו תפקיד חשוב מאוד בהגדלת אחוז המכירות בעיקר ע"י עיצוב ומיתוג נכון. גם במיקרים בהם התבקשנו למתג מחדש את מוצרו של הלקוח,כלומר לקחת את כל העיצובים הגרפיים הקיימים ולבנות אותם מחדש עפ"י בקשת הלקוח. המטרה היא לתת תחושה אחרת למתבונן בעיצוב הגרפי החדש שעיצבנו אשר בסופו של דבר יגרום ללקוח הפוטנציאלי לפתח אמון ואהדה כלפי המוצר. ננסה להגיע למצב שבו לקוח אשר מעולם לא חשב להשתמש בשרותי החברה שלה אנו נותנים את שירותי הגרפיקה והעיצוב כן דווקא יחליט להתקשר עם הלקוח שלנו. וכל זאת בגלל העיצוב הגרפי שלנו והמסר שהעברנו בזכותו.

 

אם בזמן שאנו מכינים קמפיין פרסומי.אנחנו עדיין מתלבטים בשלב הסקיצות הגרפיות איזו סקיצה גרפית נבחר. נניח לסקיצה זמן מה ונשים אותה בצד ונחזור אליה לאחר "שנחנו" קצת ונראה אם אנחנו עדיין מתחברים אליה ולעיצוב הגרפי שעיצבנו.

מאד חשוב להתעכב על הקונספט של העיצוב הגרפי. כלומר, לשים יותר דגש מה המוצר הולך למכור, מי קהל היעד של המוצר. יש להשקיע המון מחשבה באיך אנחנו הולכים לייצג את הלקוח שלנו ולהגדיל לו את המכירות. איך הקונספט מתחבר לפסיכולוגיה האומנותית.

בשביל לדאוג ללוגו יוקרתי ולליין אחיד בעיצוב הגרפי אנחנו לעולם לא נעצב בלוגו שני פונטים שונים.

חלק מהעבודות הגרפיות שנקבל  הן לא תמיד יהיו עבור מוצר או שירות אשר אנחנו מכירים תמיד חשוב לשמור על ראש פתוח ולבצע עבודת מחקר קטנה לפני בגוגל בכדי שנוכל להכיר יותר טוב את המוצר החדש שהתבקשנו להכין לו לוגו או כל עיצוב גרפי אחר.

הקומפוזיציה חייבת להיות מושלמת. כל נקודה,פסיק,מילה,ריבוע,איור,משפט או עיצוב גרפי אחר חייבים תמיד להיות קשורים לכל אלמנט ואלמנט בחלל העיצוב הגרפי. כשאנו מדברים על קומפוזיציות אנחנו צריכים לשים דגש איזה מסר אנו מעוניינים להעביר בשביל שבטעות לא ניתן לאלמנטים גרפיים אחרים דגש יותר חזק וכך נגרום למסר בעצם להיבלע ולא להיות מודגש וכך כל העבודה שהשקענו בעיצוב הגרפי תנותב לא נכון ולא נשיג את המטרה שלמשה שכרו את שירותי העיצוב הגרפי שלנו שזה הגדלת המכירות עבור הלקוח שלנו ומיתוגו של המוצר.
נכתב על ידי :חנוך סולומוביץ
מכללת סולו לימודי עיצוב גרפי אונליין http://www.onlinegraphic.co.il/

http://www.onlinegraphic.co.il/
כתובת:  טלפון:  דואייל: hanochsos@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: