חניה על המדרכה


תחבורה ורכבים >> רכבים

סוף סוף הוצאתם רישיון לקטנוע וחשבתם שאולי, לא יהיו לכם יותר בעיות חניה. לא רק שיש בידכם עכשיו כלי רכב הרבה יותר קטן דבר יעיל כשאתם צריכים למצוא מקום חניה, אלא שעכשיו גם המדרכה עומדת לרשותכם מתי שיחפוץ לבכם.

אז, לא מדויק.
רוכבי הקטנועים והאופנועים חשופים בדרך כלל למצב רוחן של הרשויות השונות כי אין קריטריונים אחידים וברורים בנושא החניה על המדרכה.

דוגמות מספר לחוסר הוודאות
אם נסעתי כמה מטרים על מנת לחנות על המדרכה במקום מוסדר - האם אקבל דו"ח משטרה?
חניתי על מדרכה במקום לא מוסדר – מה תעשה לי עיריית ת"א? וירושלים? מה יגידו בבאר שבע? האם אקבל דו"ח חניה? של 250 ש"ח או אולי 500 ₪?

החוק לא תמיד בהיר וגם כשהוא לכאורה ברור, הוא לא מיושם בצורה דומה בכל מקום. התוצאה - רוכבי אופנועים מבולבלים.

בתל אביב לדוגמה לאופנועים וקטנועים יש אפשרות לחנות על המדרכה כל עוד הם לא חוסמים גישה בצורה ישירה לכניסה לבניין או בית עסק ומותר להם גם לנסוע על המדרכה בערך עשרים מטרים לצורך הגעה לחנייה.

אבל מה אם שוטר מדד שנסעתם דווקא עשרים ושלושה מטרים עד שהגעתם לחנייה המותרת על המדרכה ולא רק עשרים?

החוק ושיקול הדעת לא תמיד עובדים יחד  ולכן אין סוף לפרשנויות ועקב כך אגב, גם למשפטים שמתנהלים סביב הנושא הזה בבתי משפט לתעבורה.

אז מה אפשר לעשות?
תמיד רצוי לחנות במקומות מוסדרים. בתל אביב למשל, יש כיום מעל ל- 1,500 מקומות מוסדרים לחניית רכבים דו גלגליים. לא הרבה יחסית לגידול המהיר של רוכבי הדו גלגליים בעיר הגדולה – אבל זה מה שיש.

השתדלו למצוא מקום חניה חוקי ככל האפשר ואם כבר מצאתם חניה על המדרכה, נסו להחנות את הקטנוע או האופנוע כך שיהיה כמה שפחות מטרד לעוברים ושבים ולבתי העסק השונים, ולבסוף, קוו שהפקח עסוק בלהרוס את היום באותו רגע למישהו אחר.


למידע נוסף בקרו באתרנו:

אופנועי השרון | <a href="http://www.hashron-motocycle.com/">אופנועים למכירה , אופנועי , מוסך אופנועים</a>

נכתב על ידי :מפתח לרשת

web-key.com
כתובת: הל"ה 19, גבעתיים טלפון: 03-6915526 דואייל: webkeyhost@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: