מי יכול לעבור הלבנת שיניים


בריאות >> שינים

בטבע השיניים משמשות למשהו נוסף מלבד חיתוך המזון ולעיסתו - הפשלת השפתיים וחשיפת השיניים במטרה לאיים, להפחיד ולהרתיע, בעיקר בקרב חיות הטרף.
אצל בני האדם, האיום המקורי שבהפשלת השפתיים וחשיפת השיניים הפך את ייעודו לגמרי לחלוטין - החיוך מסמל איתות לרצון טוב, לאמון ולשלום בין הפרטים החשדנים של המין האנושי.
זו הסיבה שתינוקות יודעים לחייך אינסטינקטיבית קרוב מאוד ללידה, ובכך "קונים" את חיבת הסובבים אליהם, זו הסיבה שאנו מחייכים לזרים- כדי לרכוש את אמונם ולקרובים אלינו כדי להביע את חיבתנו.
ובדיוק בגלל זה, הלבנת שיניים כה פופולרית בימינו. מטופלים רבים מתעניינים באפשרות לקבל חיוך זוהר יותר.

כחלק מטיפולי האסתטיקה ניתן היום לטפל בגוונים בלתי רצויים של השיניים בבאופנים שונים, ובכך להשיג מראה של שיניים לבנות יותר, וחיוך זוהר. אין הגבלת גיל לביצוע הלבנת שיניים.
מטרת הטיפול היא להשיג תוצאות טובות מבלי לפגוע בבריאות השיניים.
צבע השיניים מושפע מסיגריות וממשקאות כגון קפה ותה. צבע השיניים יכול להיות מושפע גם מתרופות.

חשוב מאוד לבצע בדיקה לפני הלבנת השיניים, בכדי לוודא שאין חורים בשיניים. מומלץ לבצע ניקוי אצל שיננית בכדי להסיר כתמים ורובדי חיידקים קלים.

מהי בעצם הלבנת שיניים?
הלבנת שיניים היא למעשה תהליך כימי המחמצן כתמים שעל חומר השן. היום קיימות שיטות להלבנת שיניים בלייזר אך גם הן כוללות שימוש בחומרים כימים (חומר מחמצן הנמרח על השן), אך בכל מקרה חומרים אילו אינם מזיקים לבריאות כאשר נעשה בהם שימוש על ידי רופאי שיניים מוסמכים. החומר המחמצן בריכוז הגבוה שנמרח על השן יכול ליצור גירוי בחניכיים, ולכן יש למרוח ג'ל מיוחד על החניכיים לפני הטיפול. במהלך התהליך חומר השן והמבנה אינם משתנים, רק כתמי הצבע והלכלוך שהצטברו בהם מולבנים ומובהרים על ידי מנורת פלזמה מיוחדת בטיפול הלבנת שיניים רגילה, או לחילופין בעזרת קרני הלייזר שגורמות גם לחימום השן.

קיימות מספר שיטות להלבנת שיניים:
א. הלבנת שיניים בלייזר/LED
ב. הלבנת שיניים בשיטת הסד הביתית
ג. הלבנת שיניים בשיטת הסד המרפאתית
ד. הלבנת שיניים באמצעות משחת שיניים להלבנה ותכשירים
ה. הלבנת שיניים באמצעות ציפויי חרסינה

ההבדלים בין השיטות הם במשך הזמן הדרוש להלבנה, במשך הזמן שההלבנה שורדת אחרי ובאפקטיביות שלהן. בכל שיטות ההלבנה, שימוש בטבק (עישון) וצריכה של קפה ותה, פוגעים ב משך השרידות של ההלבנה בפה. הלבנת שיניים הינה תהליך אינדיבידואלי שבו אנו יודעים מה היא נקודת ההתחלה, אך איננו יודעים לאיזו רמת הלבנה אפשרי להגיע. ברוב המכריע של המקרים ישנו שיפור ניכר בגוון השן. עם זאת, לא תמיד רמת הציפיות של המטופל והתוצאה בפועל מקבילות. למעשה, עדיף היה לשנות את שם טיפול זה ל"הבהרת שיניים" במקום "הלבנת שיניים".

חלק מהמטופלים יאמרו בודאי:"מה? זה הורס את השן!". אנו מסבירים כי המחיר הביולוגי של החלפת הציפוי קיים כמובן, אולם יש לזכור כי הציפוי הקיים לא הגן כראוי על השן מלכתחילה, וכי רופא השיניים לא מטפל בשיניים. הוא מטפל באנשים שיש להם בעיות שיניים. רופא השיניים צריך לתת למטופל איכות חיים, ו"המחיר" הביולוגי לשן, שלה אין תחושות ורגשות, הוא זניח.

כדאי לדעת שתופעות הלוואי לטיפולי הלבנת שיניים מכל סוג שהוא, הן בעיקר רגישות מוגברת לתחושת חום וקור, וזאת בגלל שהטיפול נעשה ב"מוך השן", איזור הרגיש לחום וקור. אם קיימות סתימות או כתרים בפה עקב טיפולי שיניים קודמים, הלבנת שיניים אינה תקפה לגביהם, מכיוון שהיא עובדת אך ורק על צבע השן הטבעי. אם קיים הבדל משמעותי בין צבע הכתר לצבע השן המולבנת, ניתן להחליף את הכתר כך שיתאים לצבע החדש.


למידע נוסף בקרו באתרנו:

ד"ר דורון פדהצור - רופא שיניים , מרפאת שיניים
נכתב על ידי :מפתח לרשת

web-key.com
כתובת: הל"ה 19, גבעתיים טלפון: 03-6915526 דואייל: webkeyhost@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: