ייצוג חשודים בעבירות מין


חוק ומשפט >> חוק ומשפט

עבירות מין הן עבירות שקשורות במיניות, אלה הן עבירות שכרוכות במגע פיזי, בדיבורים פוגעים עם הקשר מיני, הצגת מראות מיניים לאדם אחר ועוד. רוב עבירות המין מוגדרות בחוק העונשין והעבירות שלא נכללות בו מוגדרות בחוק למניעת הטרדה מינית.עבירות מין הן בין היתר אונס, בעילה אסורה בהסכמה, מעשה סדום, מעשה מגונה ומעשה מגונה בפומבי.  

דרגות שונות של עבירות מין
עבירות מין נחלקות לכמה דרגות ונמדדות על פי חומרתן, למשל : בעילת קטין מתחת לגיל ההסכמה, אונס, מעשה סדום ועבירות מין שמבוצעות בתוך המשפחה הן עבירות עליהן העונשים חמורים יותר

בעוד שעבירות מין שנחשבות הטרדה מינית הן בדרגת חומרה קטנה יותר ועל כן הענישה היא בהתאם. כמובן שכשעבירות מין אלו מלוות בניצול מרות, איומים או אלימות הן מקבלות דרגת חומרה גבוהה בהרבה ונידונות גם בהתאם.  

דוגמאות מהחיים
קחו לדוגמא את י', בחור משכמו ומעלה שרק עתה סיים צבא והכיר דרך ידידה משותפת את ד', נערה יפה ואינטליגנטית שהציגה את עצמה כבת 18 כשהיא למעשה בת פחות מ- 14. ד' היא נערה מפותחת לגילה וניתן היה בקלות לחשוב שהיא אכן בת 18 וכך קרה שלאחר היכרות קצרה הם החלו לקיים יחסי מין מלאים בהסכמה. עד מהרה גילו הוריה של ד' על מערכת היחסים וכשהבינו את הפרשי הגילאים ואת טיב היחסים, פנו למשטרה והתלוננו על אונס.  

מקרה כזה יכול לקרות לכל אחד. אתם יכולים לצאת לדייט נהדר שנגמר במיטה אך לא לרצות יותר מכך ולמצוא את עצמכם מואשמים באונס. אתם יכולים לצחוק עם הבחורה הסחבקית בעבודה שאוהבת לפלרטט ולפלוט מילה עם קונוטציה מינית ולהיות מואשמים בהטרדה מינית, זה קורה כל הזמן ליותר אנשים משדמיינתם וזה יכול לקרות גם לכם.  

מדוע שכירת עו"ד מומחה בתחום עבירות המין חשובה ?
ייצוג משפטי בתחום עבירות מין שונה מאוד מייצוג משפטי בתחומים אחרים משום שקיימים הרבה תחומים "אפורים" שדורשים טיפול כבר משלבי ההתחלה בו אדם מואשם בעבירת מין. למשל : קיום יחסי מין עם נערה צעירה בהסכמתה, הערה "חברית" שפגעה והפכה להטרדה מינית, קיום יחסי מין בין מורה ותלמיד, דייט שנגמר ביחסי מין בהסכמה אך לאחריו הועלו האשמות של אונס וכדומה. ייצוג משפטי מקצועי בתחום עבירות מין נועד לצמצם נזקים, להמעיט את חשיבות המקרה ולאיסוף והצגת ראיות שיסייעו בכל שלבי החקירה, האישום והמשפט.  

על ביצוע עבירות מין נידונים הנאשמים בעוון עבירות פליליות, העונש על עבירות אלו הוא מאסר, כמו כן רשאי הקורבן לתבוע את הנאשם בתביעה אזרחית לשם פיצויים כספיים. הרשעה בתחום עבירות מין הן לא רק עונש של תקופות מאסר, הגבלות לאחר תקופת המאסר, עבודות שירות והפסד כספי גדול, הן גם כתם לכל החיים. מורשעים בעבירות מין "מוכתמים" לכל חייהם, הם מוגבלים בעבודות, במגורים ובפעולות יום יומיות ועל כן מזעור העבירה בשלב ראשוני יכול להיות גורם מכריע בהמשך ההליך כולו.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים
נכתב על ידי :נגה ויזל
עו"ד פלילי, נגה ויזל, ייצוג מקצועי עם יחס אישי. זומנת לחקירה ? הוגש נגדך כתב אישום ? זה הזמן לקבל ייצוג הולם 052-3295296 03-6194111 למידע מקיף אודות המשפט הפלילי בקרו בבלוג שלי http://nogawiesel.com/ המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

http://nogawiesel.com/
כתובת:  טלפון:  דואייל: nwlawoffice@012.net.il

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: