מה אומר עלינו צבע הבגד שאנו לובשים?


חינוך וילדים >> חינוך ולימודים

הצבע הינו מרכיב מאוד דומיננטי בחיינו. השפעתם של הצבעים עלינו הינה מאוד משמעותית. אנו מוקפים בצבעים בכל שנייה מחיינו. בטבע במשרד בבית בבגדים באוכל ובשתייה שלנו. הצבע לא רק מוסיף יופי לחיינו,הוא גם מסוגל לשקף צדדים של  האישיות שלנו ומצב הרוח שלנו ברגע מסוים. ביטוי לכך ניתן לראות בצבע הבגדים שלנו שאנו בוחרים. להלן אביא רשימת צבעים ומה משדר כל אחד מהם. זכרו אותה. היא תמיד תוכל לעזור בראיון עבודה, בדייט ראשון באירוע רשמי ואפילו לך: מעצב אופנה.

אדם האוהב ללבוש בגדים בצבע כחול כהה משדר לסביבה שהוא אדם שמרן ומופנם וצבע כחול צי משדר אדם שחושב ומעמיק, גם צבעי הירוק בקבוק וירוק כהה בכלל משדרים שמרנות ושלווה מתאים למי שמתכונן לראיון עבודה לתפקיד פיננסי או לתפקיד בחברה גדולה וותיקה או מעצב אופנה אם אתה מעוניין לפנות לקהל יעד בוגר ,שמרן ואמיד יותר תדאג לעצב את הבגדים שלך כך שיופיעו בהם פרטים רבים בצבע הכחול וירוק.

הצבע הצהוב משדר מהאדם שלובש אותו כי הוא רודף פרסום,מוחצן אך גם עליז ושמח. מתאים לכל מי שמנסה להתקבל לאיזה שהיא תוכנית ריאליטי ולך המעצב הגרפי או מעצב אופנה מתחיל : אומנם הצהוב הוא צבע בולט אך אין צורך להתפרע איתו. באופן לא מפתיע גם אל הצבע האדום ימשך אדם מוחצן האוהב תשומת לב. אך הוא אינו מומלץ לראיונות עבודה מאחר והוא יכול לאיים על המראיין. לכן הבנות, בדייט הראשון בהחלט מומלץ ללבוש את הצבע הורוד הנ"ל מראה כי יש באדם את היכולת להביע חיבה ואהבה, המאפשרת לו להיות סימפטי ומובן.

סגול חציל הוא צבע המשדר חוכמה ותחכום. אולי זו הסיבה שבכמה השנים האחרונות הצבע הזה שולט בכל תצוגות האופנה של מעצבי האופנה הידועים ביותר.

לסיכום: צבעים מתחלקים לצבעים חמים ולצבעים קרים הצבעים החמים מעוררים משדרים פעילות,שמחה פתיחות חום אך גם תוקפנות ומתח. לעומתם הצבעים הקרים כשמם כך הם. הם מרגיעים משדרים נינוחות ושלווה.

בטבע ישנם שלושה צבעים "טהורים",צבעי יסוד: צהוב אדום וכחול. כלומר שאר הצבעים שאנו מכירים הם בעצם ערבוב בין שני צבעים מתוך השלושה ולכן הם מכילים בתוכם את התכונות שציינתי של צבעי היסוד הנ"ל.

 

לכל אחד מאיתנו ישנו גוון עור שונה ולכן לא כל הצבעים מתאימים לנו. אבל לא רק מדובר בהתאמת צבעים בכדי שנראה במיטבנו. "אין להסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" הצבע גם צריך להתאים לנפש ולאופי שלנו. 
נכתב על ידי :חנוך סולומוביץ
מכללת סולו לימודי עיצוב גרפי אונליין http://www.onlinegraphic.co.il/

http://www.onlinegraphic.co.il/
כתובת:  טלפון:  דואייל: hanochsos@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: