אז החלטת להיות מעצב גרפי – גרפיקאי מה עכשיו


חינוך וילדים >> חינוך ולימודים

המחשב הוא כלי העבודה העיקרי של המעצב הגרפי. לכן הכרת המחשב וידע מקצועי של כל התוכנות לעיצוב גרפי הם הכרחים. ישנן תוכנות גרפיות רבות אשר המעצב הגרפי חייב ללמוד בכדי להצליח. התוכנות הן:

1) אילוסטרייטור,  illustrator המשמשת מאיירים ומעצבים בכל עבודת העיצוב שלהם, לעיצוב סמלים, לוגואים, גרפים, יצירת אלמנטים בתלת מימד ועוד.

2) תוכנת פוטושופ, photoshop .
תוכנות לעיבוד תמונות, עיצוב ויצירת מניפולציות בתמונות, הנפוצה והמוכרת ביותר.

3) אינדיזיין,  indesign תוכנה היא משמשת גרפיקאים להפקת חוברות, קטלוגים, ספרים עוד.


4)תוכנות המשמשות מעצבים בתחום האינטרנט והמדיה הדיגיטלית כמו דרימוויבר,
dreamweaver המשמשת לבניית אתרי אינטרנט, ניוזלטרים ומוצרים נוספים בתחום האינטרנט.

5)פלאש, flash , המשמשת בעיקר לעיצוב וייצור אנימציות, באנרים לאינטרנט, בניית אתרי אינטרנט בניית מצגות ועוד. (חברת אדובי,Adobe , מציעה לכם את כל התוכנות הגרפיות בחבילה אחת).

כאמור,בעזרת שליטה מלאה בתוכנות הגרפיקה הממוחשבת ובשילובן  יחדיו יכול מעצב גרפי להפוך כל רעיון עיצובי  לממשי - לצרכי דפוס וגרפיקה , אינטרנט או כל מדיה אחרת בתחום התקשורת החזותית. במידה ואתם מתלבטים, למידה של תוכנת גרפיקה אחת מאפשרת לכם להכיר את תחום הגרפיקה על קצה המזלג, לעזור להחליט אם מקצוע הגרפיקה הממוחשבת מתאים לכם. אך תוכנת גרפיקה אחת אינה מספיקה כדי להיות מעצב גרפי טוב ומצליח!

הטכנולוגיה בתחום הגרפיקה הממוחשבת מתעדכנת כל הזמן ועמה גם תוכנות הגרפיקה, המחשב והאופנה, גם אם אתם בעלי כישרון עיצובי יוצא דופן יש לשמור כל הזמן על ערנות ולהישאר מעודכנים. אנחנו בסטודיו סול מתעדכנים כל הזמן בטרנדים חדשים, בתוכנות גרפיות חדשות היוצאות לשוק ובחידושים בתחום העיצוב הגרפי גם ע"י קשר עם מעצבים גרפים וחברות עיצוב בעולם כולו. צריך להמשיך לתרגל עבודה בתוכנות גרפיות שונות, ללמוד את אופן העבודה שלהן ביחד ולעומק ולהכיר תוכנות גרפיקה חדשות ועדכונים גרפיים חדשים שנכנסים באופן שוטף, אם זה קורסים נוספים, אם זה ביקור באתרים העוסקים בעיצוב גרפי כגון אתרי מעצבים גרפיים, בלוגים של מעצבים גרפים אשר מעניקים המון עצות וטיפים לעיצוב הגרפי המתפתח , פורומים בנושאי הגרפיקה הממוחשבת והעיצוב בהם אתם יכולים לקבל עצות ותשובות, ספרי עיצוב גרפי ומגזינים שעוסקים בעיצוב. המגוון רחב. זכרו להמשיך לרכוש ידע חדש וכל הזמן ללמוד ולהתפתח!
שיהיה בהצלחה!
נכתב על ידי :חנוך סולומוביץ
מכללת סולו לימודי עיצוב גרפי אונליין http://www.onlinegraphic.co.il/

http://www.onlinegraphic.co.il/
כתובת:  טלפון:  דואייל: hanochsos@gmail.com

הוספת תגובה
* כינוי:
* דוא''ל:
* תגובה:
* קוד אבטחה: